PW-Sat - duma, szczęście, euforia, wzruszenie

Sobota, 10 Stycznia 2015

Na blogu Politechniki Warszawskiej opublikowany został artykuł poświęcony pierwszemu polskiemu satelicie PW-Sat.Jak jego twórcy oceniają projekt i czym nas zaskoczą konstruując PW-Sat2? Zapraszamy do lektury!

Szkoła Biznesu PW w czołówce rankingu Best Masters

Środa, 7 Stycznia 2015

W najnowszym rankingu Eduniversal Best Masters & MBA Worldwide 2014-2015 Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej znalazła się w dziesiątce najlepszych programów biznesowych w Europie Wschodniej.

FameLab 2015

Wtorek, 23 Grudnia 2014

Centrum Nauki Kopernik i British Council już po raz czwarty ogłaszają konkurs FameLab w Polsce. Jego celem jest rozwijanie komunikacji naukowej poprzez osobiste prezentowanie przez naukowców wyników badań szerokiej publiczności.

XI Spotkanie Interdyscyplinarne w ramach projektu CEZAMAT

Piątek, 19 Grudnia 2014

Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii serdecznie zaprasza na XI Spotkanie Interdyscyplinarne w ramach projektu CEZAMAT, które odbędzie się 8 stycznia 2015 roku (czwartek) w Gmachu Głównym PW, o godz. 15.30, w sali nr 123. Temat przewodni spotkania „Różne oblicza grafenu”.

Politechnika Warszawska w QS University Rankings

Piątek, 19 Grudnia 2014

W grudniu 2014 roku opublikowano wyniki pierwszej, pilotażowej edycji rankingu uczelni z państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz Azji Centralnej - QS University Rankings Emerging Europe and Central Asia 2014/15. Politechnika Warszawska uplasowała się na 28. miejscu w zestawieniu ogólnym, wyprzedzając inne polskie uczelnie techniczne.

Polsko-norweski program badawczy

Środa, 17 Grudnia 2014

Dnia 16 grudnia 2014 roku miało miejsce spotkanie przedstawicieli Politechniki Warszawskiej z ośmiosobową norweską delegacją rządową z Ministerstwa Edukacji i Badań, której przewodniczył podsekretarz stanu w tym Ministerstwie Espen Aasen.

Wigilia ogólnouczelniana 2014

Wtorek, 16 Grudnia 2014

15 grudnia 2014 w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbyła się Wigilia ogólnouczelniana. Na spotkanie opłatkowe studentów oraz pracowników Uczelni zaprosili Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Warszawskiej i Akademickim Stowarzyszeniem Katolickim Soli Deo.

Powstał nowy Wikiprojekt: Politechnika Warszawska

Wtorek, 16 Grudnia 2014

Centrum Informatyzacji PW w ramach 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej prowadzi od kilku miesięcy akcję umieszczenia w Wikipedii biogramów zasłużonych profesorów PW.  Pomysł zdobył zwolenników nie tylko związanych z Politechniką Warszawską, ale również wśród wolontariuszy tworzących polską społeczność Internetowej Encyklopedii Wikipedia.

Podsumowanie II edycji Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Wtorek, 16 Grudnia 2014

W dniu 15 grudnia w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. Jana Czochralskiego.

Delegatka PW przewodniczącą PDUT

Poniedziałek, 15 Grudnia 2014

W dniach 12-14 grudnia 2014 r. w Gdańsku odbył się XXII Zjazd Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych. Przewodniczącą elektem na kadencję 2015 została mgr inż. Adrianna Tarnowska, delegatka naszej Uczelni.

Wydział Transportu PW nawiązał współpracę z University of Toronto

Poniedziałek, 15 Grudnia 2014

W dniu 4 grudnia 2014 roku na University of Toronto, Canada podpisana została umowa „Memorandum of  Understanding” między Wydziałem Transportu Politechniki Warszawskiej a Faculty of Applied Science and Engineering University of Toronto, Canada.

Ponadstandardowe badania profilaktyczne dla pracowników Politechniki Warszawskiej

Piątek, 12 Grudnia 2014

PW w ramach akcji dodatkowych usług medycznych w zakresie profilaktyki uruchamia możliwość realizacji drugiej transzy badań i szczepień przeciwko grypie a także badań z zakresu profilaktyki stomatologicznej.