Liceum im. Stefana Batorego z patronatem Politechniki Warszawskiej

Wtorek, 19 Września 2017

Do grona szkół objętych patronatem naszej Uczelni dołączyło II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. Podczas spotkania, które odbyło się 19 września 2017 r. na Politechnice Warszawskiej, porozumienie w tej sprawie podpisali Prorektor ds. Studenckich - dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW oraz Dyrektor II LO - Barbara Kordas.

Rektor PW otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej

Środa, 6 Września 2017

Prof. Jan Szmidt odebrał tytuł doktora honoris causa Politechniki Kijowskiej. – To bardzo ważny dzień dla mnie i Politechniki Warszawskiej, i, jak sądzę, również ważny dla naszych narodów – mówił Rektor PW po odebraniu dyplomu. – Bardzo dziękuję za ten zaszczyt.

Politechnika Warszawska w rankingu Times Higher Education

Środa, 6 Września 2017

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education PW znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-800. Spośród 12 polskich uczelni uwzględnionych w zestawieniu wyższą pozycję od Politechniki zajął tylko Uniwersytet Warszawski (miejsca 501-600).

Prestiżowa nagroda dla naszego Zespołu Pieśni i Tańca

Poniedziałek, 4 Września 2017

Od 2011 roku władze Łowicza honorują osoby i grupy szczególnie zasłużone dla kultury ludowej. Laureaci odsłaniają swoje tablice w łowickiej alei gwiozd na Starym Rynku. W tym roku tego zaszczytu dostąpił Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska dołącza do akcji BohaterON

Czwartek, 31 Sierpnia 2017

Zwykła pocztówka może czasem mieć wielkie znaczenie. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do akcji BohaterON i wysłać kartki do Powstańców Warszawskich. Pocztówki z Politechniki Warszawskiej trafią do Powstańców walczących na terenie naszej uczelni w Batalionie "Golski".

Identyfikacja wizualna PW w finale konkursu Dobry Wzór 2017

Wtorek, 25 Lipca 2017

Znamy najlepsze projekty zgłoszone do 24. edycji konkursu Dobry Wzór. Wśród nich jest rebranding i identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, stworzone przez studio graficzne Podpunkt.

Zaproszenie na obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

Piątek, 21 Lipca 2017

Środowisko 3 Baonu Pancernego AK "Golski" oraz 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK "Jeleń" zaprasza na uroczystości z okazji 73. Rocznicy Powstania Warszawskiego.

Politechnika upamiętni 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Piątek, 21 Lipca 2017

W czasie Powstania na terenie naszej Uczelni toczyły się zaciekłe walki. Obszaru tego bronił 3 Batalion Pancerny AK z kpt. Stefanem Golędzinowskim „Golskim” jako dowódcą. Na przełomie lipca i sierpnia w szczególny sposób wspominamy tych, którzy brali udział w tamtych wydarzeniach.

Prof. Janusz Walo prezesem Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Środa, 19 Lipca 2017

Podczas XXXIX Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Geodetów Polskich wybrano nowe władze. Prezesem na najbliższe cztery lata został dr hab. inż. Janusz Walo, prof. PW, Prorektor ds. Studenckich.

Na naszej Uczelni będą realizowane doktoraty wdrożeniowe

Wtorek, 4 Lipca 2017

Wydziały PW otrzymały finansowanie na realizację programu "Doktorat wdrożeniowy". Pierwsi doktoranci, którzy będą przygotowywali swoje prace w ścisłej współpracy z przedsiębiorcą, mają rozpocząć studia już w październiku.

Prezydent RP Andrzej Duda w Politechnice Warszawskiej

Piątek, 30 Czerwca 2017

- Są zaplanowane ogromne, niewyobrażalne pieniądze na modernizację polskiej armii - zapowiedział prezydent Andrzej Duda na konferencji poświęconej przemysłowi obronnemu, odbywającej się 30 czerwca 2017 r. na Politechnice Warszawskiej.

Studenci Politechniki zaprojektują Mieszkanie Plus

Piątek, 30 Czerwca 2017

– Aktywne włączenie się uczelni wyższych w realizację programu Mieszkanie Plus to ważny impuls do rozwoju innowacyjnych rozwiązań na rynku mieszkaniowym – uważa Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego. 29 czerwca 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ogłoszone zostały założenia konkursu dla studentów "Dom jutra. Model budownictwa dostępnego".