Znamy Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej 2017

Poniedziałek, 20 Listopada 2017

Miss Politechniki Warszawskiej została Jagoda Bednarek z Wydziału Fizyki, Misterem – Jakub Zaniewski z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Za nami XII Bieg o Puchar Rektora - zdjęcia

Poniedziałek, 20 Listopada 2017

Bieg o Puchar Rektora wpisał się już w tradycję obchodów Święta Uczelni. W sobotę 18 listopada 2017 roku biegaczki i biegacze z PW stanęli na starcie biegu na Stadionie Syrenki. Wśród nich znały się także władze Uczelni.

Wręczono Stypendium pod choinkę

Sobota, 18 Listopada 2017

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy przyznano Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymała siódemka najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Politechniki Warszawskiej, wybranych spośród kandydatów, zgłoszonych przez władze wydziałowe. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Sobota, 18 Listopada 2017

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymała siódemka najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Politechniki Warszawskiej, wybranych spośród kandydatów zgłoszonych przez władze wydziałowe. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Gala Złotej Kredy 2017

Sobota, 18 Listopada 2017

W ramach tegorocznych obchodów Święta Politechniki Warszawskiej studenci wyróżnili najlepszych ich zdaniem nauczycieli akademickich. Laureatów Złotej Kredy poznaliśmy podczas uroczystej gali w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – 18 listopada 2017 roku.

Gala Złotej Kredy 2017 - najlepsi nauczyciele akademiccy wybrani

Wybitni absolwenci PW nagrodzeni statuetkami Złotej Księgi

Piątek, 17 Listopada 2017

Tegorocznymi laureatami Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej zostali: dr Andrzej Jagusiewicz, inż. elektronik Andrzej Szalewicz, mgr inż. Andrzej Kozłowski oraz dr inż. Piotr Szewczyk. Coroczna uroczystość jest częścią obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Odłonięto tablice upamiętniające profesorów: Piątkowskiego i Makowskiego

Piątek, 17 Listopada 2017

Jednym z punktów obchodów Święta Politechniki w 2017 roku było odsłonięcie tablic upamiętniających profesorów poligrafii: prof. Felicjana Zygmunta Piątkowskiego i prof. Andrzeja Romana Makowskiego.

Koncert "Wokół Stodoły" - zobacz galerię zdjęć

Piątek, 17 Listopada 2017

"Stodoła" to miejsce kultowe - zarówno dla muzyków, jak i fanów. To tu swoje pierwsze muzyczne kroku stawiali: Czesław Niemen, Magda Umer czy Kazik Staszewski. W zeszłym roku obchodziliśmy 60-lecie Klubu. W tym roku, wraz ze Stodołą, z okazji Święta PW postanowiliśmy powtórzyć tamto widowisko.

Uroczyste Posiedzenie Senatu rozpoczęło obchody Święta PW

Środa, 15 Listopada 2017

Tradycyjnie już obchody Święta Politechniki Warszawskiej rozpoczęliśmy Uroczystym Posiedzeniem Senatu. Podczas wydarzenia wręczone zostały Medale KEN, Nagroda Naukowa PW, nadano tytuły doktorów i doktorów habilitowanych. Wyjątkowym punktem posiedzenia Senatu było uhonorowanie prof. Andrzeja Nowaka tytułem Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej.

Seminarium Uczelniane na temat Ustawy 2.0

Środa, 15 Listopada 2017

Znaczenie nauki i szkolnictwa wyższego w rozwoju każdego państwa jest ogromne. Z tego względu pod koniec miesiąca, 29 listopada, na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Seminarium Uczelniane na temat Ustawy 2.0.

Seminarium Uczelniane "Projekt ustawy 2.0. Potencjalne konsekwencje dla Uczelni"