Rozdaliśmy nagrody w konkursie "Dom jutra"

Wtorek, 16 Stycznia 2018

– Realizacja rządowego programu mieszkaniowego jest wielkim wyzwaniem cywilizacyjnym – powiedział Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas wręczenia nagród laureatom konkursu „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. - Dlatego cieszę się, że w dyskusję o wizji dostępnego cenowo budownictwa mieszkaniowego tak licznie włączyli się młodzi profesjonaliści – studenci, doktoranci i absolwenci uczelni wyższych.

Wielcy muzycy w Dużej Auli

Poniedziałek, 15 Stycznia 2018

Za nami setny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Na scenie, tym razem w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, wystąpili znani naszej publiczności artyści. Setny koncert był retrospektywą dotychczasowych występów. Wydarzenie rozpoczęło uczelniane obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bal Karnawałowy Wydziału Chemicznego

Środa, 10 Stycznia 2018

Spotkanie się ze znajomymi, okazja do powspominania starych czasów i zabawy w doborowym towarzystwie – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Chemików. Bal odbędzie się 27 stycznia 2018 r. od godz. 20:00 w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Znamy najlepsze licea i technika w Polsce

Środa, 10 Stycznia 2018

Poznaliśmy wyniki XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród najlepszych szkół średnich w Polsce są placówki z patronatem PW.

Nagroda w konkursie fotograficznym dla pracownika PW

Czwartek, 21 Grudnia 2017

Dr inż. arch. Krzysztof Koszewski, Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW, podczas pobytu w Pekinie wykonał serię zdjęć o tematyce architektonicznej. Jego fotografie doceniło jury konkursu organizowanego przez portal eBeijing i przyznało mu pierwsze miejsce.

Nowy wymiar współpracy między Skanska S.A. a Politechniką Warszawską

Czwartek, 21 Grudnia 2017

Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy ze Skanska S.A.. Wspólnie będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Ruszył system BiblioWawa

Środa, 20 Grudnia 2017

W grudniu uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia studentom i pracownikom warszawskich uczelni wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.

​Poznaliśmy zwycięskie prace w konkursie "Dom jutra"

Środa, 20 Grudnia 2017

Przed uczestnikami konkursu stanęło zadanie poszukiwania nowatorskich rozwiązań w zakresie dostępnego mieszkalnictwa przyszłości. Do konkursu zgłosiło się aż 160 studentów lub grup projektowych. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 70 tys. zł.

Politechnika dołącza do Wigilijnej Aukcji na Karowej

Wtorek, 19 Grudnia 2017

Od 10 lat Samorząd Studentów Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego organizuje Wigilijną Aukcję na Karowej. 20 grudnia odbędzie się licytacja wyjątkowych gadżetów, w tym przekazanych przez władze Politechniki Warszawskiej.

Prezentacja o PW w Galerii Wzornictwa Polskiego

Wtorek, 19 Grudnia 2017

Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło nową wystawę stałą – Galerię Wzornictwa Polskiego. System Identyfikacji Wizualnej PW został wyróżniony przez kuratorów wystawy i jest pokazany w galerii w formie prezentacji.

Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

Poniedziałek, 18 Grudnia 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas ostatniej w tym roku uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych.

Gwiazdka Fundacji One Day – setki spełnionych marzeń

Wtorek, 12 Grudnia 2017

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – 850 spełnionych marzeń. Fundacja One Day kolejny raz pokazała, że jeden dzień może zmienić czyjś świat na lepszy. Finał akcji odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.