Na PW mamy troje nowych profesorów

Piątek, 22 Czerwca 2018

Dr hab. inż. Anna Boczkowska z Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz dr hab. inż. Zdzisław Kurczyński z Wydziału Geodezji i Kartografii zostali profesorami nauk technicznych, a dr hab. inż. Paweł Parzuchowski z Wydziału Chemicznego - profesorem nauk chemicznych.

PW członkiem zwycięskiego konsorcjum naukowego

Wtorek, 19 Czerwca 2018

Konsorcjum naukowe, w skład którego wchodzi Politechnika Warszawska, a także Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Samorząd Województwa Mazowieckiego zdobyło największą liczbę punktów za wniosek złożony w konkursie na projekty badawcze w ramach Programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków – GOSPOSTRATEG”. Konkurs ogłoszony został przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Profesor Grzegorz Pawlicki z Medalem Politechniki Warszawskiej

Poniedziałek, 18 Czerwca 2018

Profesor Grzegorz Pawlicki, ekspert w zakresie inżynierii biomedycznej - od ponad sześćdziesięciu lat związany z Politechniką Warszawską, a w szczególności z Wydziałem Mechatroniki, którego był dziekanem, został uhonorowany 45. Medalem Politechniki Warszawskiej Alma Mater Bene Merentibus.

Znamy wyniki XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa

Poniedziałek, 18 Czerwca 2018

Jury XXIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa oraz VIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów  Automatyki i Robotyki, a także II edycji Konkursu dla Absolwentów Elektroenergetyki, wybrało zwycięzców w każdej z kategorii.

Politechnika Warszawska i Veolia Energia Warszawa S.A. nawiązują współpracę

Piątek, 15 Czerwca 2018

15 czerwca 2018 r. w  Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej podpisano ramową umowę o współpracy pomiędzy Politechniką Warszawską a  Veolią Energia Warszawa. Dokument w imieniu spółki sygnował Jacky Lacombe - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Veolii Energii Warszawa oraz ze strony uczelni prof. dr hab. inż.  Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

CIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Piątek, 15 Czerwca 2018

Z okazji 10-lecia powstania Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, w sobotę 16 czerwca odbędzie się koncert z cyklu "Wielka Muzyka w Małej Auli". Już po raz 103. w Małej Auli rozbrzmią dźwięki Wielkiej Muzyki, tym razem w związku z jubileuszem Wydziału AiNS. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Promocje doktorskie i habilitacyjne w Politechnice Warszawskiej, wręczenie Medalu PW oraz rozdanie nagród w Konkursie o Nagrodę Siemensa

Środa, 13 Czerwca 2018

18 czerwca 2018 r.  o godz. 11.00 podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych Politechnika Warszawska uhonoruje najwyższym odznaczeniem uczelni prof. dr. hab. inż. Grzegorza Pawlickiego. Nagrodę Siemensa odbiorą laureaci konkursu.

Dziekan Wydziału Transportu nagrodzona

Poniedziałek, 11 Czerwca 2018

Prof. dr hab. inż. Marianna Jacyna, Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, otrzymała tytuł Kobiety Roku w Infrastrukturze i Transporcie podczas Gali "Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie", która odbyła się 6 czerwca 2018 roku.

Zawody SUMO Robotów LEGO na Politechnice Warszawskiej

Czwartek, 7 Czerwca 2018

Zawody SUMO robotów oraz konkurs Freestyle to główne atrakcje, które będą czekać na uczestników 5.edycji wydarzenia skierowanego do młodych miłośników automatyki i robotyki, zaplanowanego na 17 czerwca (niedziela). Impreza potrwa od godziny 9.00 do 18.00.

Nawiązanie współpracy z Tianjin University

Czwartek, 7 Czerwca 2018

Pod koniec maja Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele chińskiego Tianjin University. Uczelnie podpisały list intencyjny oraz umowę dotyczącą wymiany studentów. Spotkanie miało miejsce 28 maja 2018 r. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli TJU w PW.

Wizyta Rektora Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Charkowie

Czwartek, 7 Czerwca 2018

Wizyta Rektora prof. Yevgena I. Sokola była związana rozpoczęciem współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy Politechniką Warszawską i Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Charkowie „Charkowskim Politechnicznym Instytutem”.

PW utrzymała miejsce w rankingu QS WUR

Czwartek, 7 Czerwca 2018

W najnowszym zestawieniu QS World University Ranking Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na miejscach 601-650 (podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach). Jest też trzecią polską uczelnią w rankingu.