Emisja monet Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 15 Stycznia 2015

29 stycznia 2015 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monety o nominałach 200 zł i 10 zł z okazji 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej.

Laureaci XVII Edycji Konkursu FIATA

Czwartek, 15 Stycznia 2015

Politechnika Warszawska oraz FIAT Chrysler Automobiles po raz siedemnasty wręczyły nagrody w Konkursie FIATA na najlepsze prace doktorskie oraz magisterskie o tematyce motoryzacyjnej. Konkurs jest efektem zawartej w 1997 roku umowy ramowej o współpracy warszawskiej uczelni technicznej i włoskiego koncernu motoryzacyjnego.

Laureaci XVII Edycji Konkursu FIATA

XX Konkurs o Nagrodę Siemensa

Czwartek, 15 Stycznia 2015

Politechnika Warszawska i SIEMENS Sp. z o.o. ogłaszają XX Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2014. Konkurs służy promowaniu wybitnych osiągnięć w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce.

XX Konkurs o Nagrodę Siemensa

Licea Patronackie PW wśród najlepszych w Polsce

Środa, 14 Stycznia 2015

W XVII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015 licea objęte patronatem Politechniki Warszawskiej ponownie znalazły się w ścisłej czołówce. XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Warszawie zajęło pierwsze, a XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie szóste miejsce w klasyfikacji głównej Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015.

Licea Patronackie PW wśród najlepszych w Polsce

Środa, 14 Stycznia 2015

Certyfikat NI LabVIEW Academy dla Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW

Wtorek, 13 Stycznia 2015

8 stycznia 2015 roku Dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych prof. Krzysztof Zaremba oraz pracownicy Instytutu Systemów Elektronicznych – zastępca Dyrektora ds. Dydaktycznych dr inż. Daniel Paczesny, prof. dr hab. inż. Krzysztof Kulpa i dr hab. inż. Piotr Samczyński odebrali z rąk przedstawicieli National Instruments certyfikat NI LabVIEW Academy.

Wtorek, 13 Stycznia 2015

PW na podium rankingu TOP 10 Startup Friendly

Poniedziałek, 12 Stycznia 2015

Z okazji swojego 10-lecia Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przygotowały ranking najbardziej przyjaznych startupom uczelni w Polsce.  Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w rankingu i jest jedyną uczelnią techniczną w zestawieniu.

PW na podium rankingu TOP 10 Startup Friendly

Poniedziałek, 12 Stycznia 2015

PW-Sat - duma, szczęście, euforia, wzruszenie

Sobota, 10 Stycznia 2015

Na blogu Politechniki Warszawskiej opublikowany został artykuł poświęcony pierwszemu polskiemu satelicie PW-Sat.Jak jego twórcy oceniają projekt i czym nas zaskoczą konstruując PW-Sat2? Zapraszamy do lektury!