PW i Thales podpisały list intencyjny o współpracy w obszarach naukowym i badawczo-rozwojowym

Czwartek, 12 Marca 2015

12 marca 2015 w Warszawie, w ramach polsko-francuskiego spotkania gospodarczego, Politechnika Warszawska i firma Thales podpisały list intencyjny dotyczący współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej. Kooperacja obejmie wspólne opracowania w obszarze obrony powietrznej, technologii kosmicznych oraz platform bezzałogowych statków latających. Współpraca rozpocznie się w tym roku.

Politechnika Warszawska wprowadza program MULTISPORT dla pracowników

Wtorek, 10 Marca 2015

Każdy pracownik, który przystąpi do programu otrzyma imienną kartę gwarantującą dostęp do obiektów sportowych na terenie całego kraju. Zakup kart odbywać się będzie w dniach 9-19 marca 2015 roku.

Festiwal Matematyki na Politechnice Warszawskiej

Wtorek, 10 Marca 2015

W dniach 12-14 marca 2015 roku serdecznie zapraszamy do Gmachu Matematyki Politechniki Warszawskiej na Festiwal Matematyki organizowany przez studentów Wydziału MiNI. Termin tego wydarzenia nie jest przypadkowy. 14 marca, już po raz kolejny, obchodzić będziemy Dzień Liczby Pi. W tym roku dodatkowo, organizatorzy postanowili uczcić rocznicę urodzin Wacława Sierpińskiego, wybitnego polskiego matematyka, który urodził się 14 marca 1882 roku, czyli dokładnie w dniu święta Liczby Pi.

O matematycznych paradoksach na MiNI Akademii Matematyki

Wtorek, 10 Marca 2015

W sobotę 14 marca 2015 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zaprasza uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Paradoksy matematyki. Liczby, geometria i rachunek prawdopodobieństwa poprowadzi mgr inż. Michał Zwierzyński.

Seminarium „Platforma SAP HANA - nowy paradygmat modelowania inżynierskiego i biznesowego”

Poniedziałek, 9 Marca 2015

Centrum Studiów Zaawansowanych PW oraz Centrum Informatyzacji PW zapraszają na Seminarium Problemy, Metody i Obliczenia Wielkoskalowe oraz Wyzwania Modelowania Inżynierskiego i Biznesowego.We wtorek, 17 marca 2015 roku o godz. 16:15. Wykład „Platforma SAP HANA - nowy paradygmat modelowania inżynierskiego i biznesowego” wygłosi dyr. Andrzej Frydecki (Customer Solution Manager SAP Polska Sp. z o.o.).

Wielka Muzyka w Małej Auli

Poniedziałek, 9 Marca 2015

Rektor Politechniki Warszawskiej, Samorząd Studentów zapraszają na LXXXIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, który odbędzie się 19 marca 2015 roku. W programie "Uprowadzenie z seraju" W.A. Mozarta.

Ośrodek Certyfikacji Transportu

Piątek, 6 Marca 2015

W dniu 1 marca 2015 roku na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej rozpoczął działalność Ośrodek Certyfikacji Transportu. Ośrodek jest wydziałową jednostką organizacyjną Politechniki Warszawskiej, utworzoną na podstawie § 38 ust. 2  Statutu PW.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

Piątek, 6 Marca 2015

Rektor i Senat Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić na uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych oraz wręczenia Medalu Młodego Uczonego i Odznak „Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej”.

Wręczenie nagrody SAP Quality Awards 2014 przedstawicielom Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 5 Marca 2015

Dnia 26 lutego 2015 roku, w siedzibie SAP Business Services Centre Europe w Pradze, odbyła się ceremonia wręczenia nagród SAP Quality Awards 2014, za najlepsze wdrożenia systemu SAP.

Kreatywny Semestr Projektowy

Poniedziałek, 2 Marca 2015

Zespół rektorski ds. innowacyjnych form kształcenia (INFOX) zaprasza studentów na nowe zajęcia: Kreatywny Semestr Projektowy (KSP). Rekrutacja trwa do 5 marca br.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku

Poniedziałek, 2 Marca 2015

27 lutego 2015 r. w hali sportowej Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Prorektora Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Genius Universitatis 2015 dla PW

Poniedziałek, 2 Marca 2015

Politechnika Warszawska zwyciężyła w konkursie Genius Universitatis 2015 na najlepsze kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych w Polsce.  Nasza Uczelnia otrzymała laur w kategorii „Fanpage uczelni”.