Spotkanie Friday@Five z Panem Tomaszem Kułakowskim

Wtorek, 27 Stycznia 2015

Szkoła Biznesu PW zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Friday@Five, podczas którego o swoich bogatych doświadczeniach opowie Pan Tomasz Kułakowski - absolwent studiów EMBA, współzałożyciel i prezes CodiLime oraz zwycięzca w kategorii Nowy Biznes w konkursie EY Przedsiębiorca Roku 2014.

Spotkanie Friday@Five z Panem Tomaszem Kułakowskim

Wtorek, 27 Stycznia 2015

Konferencje w 2015 roku

Piątek, 23 Stycznia 2015

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem konferencji naukowych zaplanowanych na rok 2015 przez Wydziały Politechniki Warszawskiej. Jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w tych wydarzeniach.

5. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Piątek, 23 Stycznia 2015

„Młodzi wynalazcy na 5!” – pod takim hasłem organizowana jest 5. edycja programu edukacyjnego dla gimnazjalistów Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Tegoroczna odsłona programu została wzbogacona o nowy element – platformę internetową Akademia Online, na której będą zamieszczone niepublikowane wcześniej filmy popularnonaukowe poświęcone wynalazkom i naukom ścisłym.

5. edycja Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Piątek, 23 Stycznia 2015

Koncert „Kulig – Polskie Zapusty”

Wtorek, 20 Stycznia 2015

Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej zapraszają na LXXXII koncert z cyklu Wielka Muzyka W Małej Auli w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz grupy Wychowanków Zespołu „Kulig – Polskie Zapusty” czyli karnawałowa zabawa szlachty polskiej z końca XIX wieku.

Pierwsza polska edycja konkursu „Innovators Under 35”

Wtorek, 20 Stycznia 2015

Konkurs „Innovators Under 35” organizowany przez „MIT Technology Review”, najstarszy magazyn poświęcony technice, którego wydawcą jest renomowany Massachusetts Institute of Technology zawitał do Polski. Partnerem konkursu została Fundacja na rzecz Nauki Polskiej.

Studentka PW zbada neurony

Wtorek, 20 Stycznia 2015

Anna Katarzyna Dębowska, studentka Politechniki Warszawskiej, prezes Koła Naukowego Mikroelektroniki i Nanoelektroniki PW prowadzi projekt badawczy, w którym wykorzysta czujniki światłowodowe w badaniach hodowli neuronów.

Konwersatorium PW

Wtorek, 20 Stycznia 2015

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na odczyt prof. Marco Cantoniego, który odbędzie się 22 stycznia 2015 r. w ramach Konwersatorium PW. Tematem wykładu będzie „Analytical Electron Microscopy in Materials Science”.

Wielki Bal Karnawałowy

Piątek, 16 Stycznia 2015

17 stycznia 2015 roku odbył się „Wielki Bal Karnawałowy inaugurujący obchody 100-lecia nauczania w języku polskim na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej”. W trakcie Balu zbierane były środki na stypendia dla młodzieży polonijnej.

Wielki Bal Karnawałowy

Piątek, 16 Stycznia 2015

Emisja monet Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 15 Stycznia 2015

29 stycznia 2015 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monety o nominałach 200 zł i 10 zł z okazji 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej.