XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2015

Piątek, 27 Lutego 2015

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Politechniki Warszawskiej podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2015, który odbywa się w dniach 27-28 lutego 2015 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 26 Lutego 2015

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu RP, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez Jego Magnificencję Rektora prof. dr hab. inż. Jana Szmidta oraz Prorektora ds. Ogólnych prof. dr hab. inż. Zbigniewa Kledyńskiego. Okazją do spotkania są obchody 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej nauczania w języku polskim, które warszawska Uczelnia obchodzi w bieżącym roku.

O kształtach minimalnych i łańcuchach czworościennych na MiNI Akademii Matematyki

Środa, 25 Lutego 2015

W sobotę 28 lutego 2015  Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów nauczycieli i  pasjonatów matematyki na  kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Kształty minimalne i łańcuchy czworościenne” poprowadzi prof. Stanisław Janeczko (godz. 14.00, sala 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul Koszykowa 75).

Rozstrzygnięcie Konkursu o Nagrodę Pratt & Whitney imienia Zbigniewa Grabowskiego 2014

Wtorek, 24 Lutego 2015

W lutym 2015 r. odbyło się posiedzenie podsumowujące oceny prac złożonych w Politechnice Rzeszowskiej (PRz) i Politechnice Warszawskiej (PW) do Konkursu o Nagrodę Pratt & Whitney imienia Zbigniewa Grabowskiego.

Puchar Mistrzów Świata na Politechnice Warszawskiej

Poniedziałek, 23 Lutego 2015

Puchar Mistrzów Świata, który wywalczyła reprezentacja Polski w piłce siatkowej, we wtorek 24 lutego zobaczyć będzie można na Politechnice Warszawskiej.

Wizyta Komisarz UE

Poniedziałek, 23 Lutego 2015

Violeta Bulc, Komisarz Unii Europejskiej ds. Transportu odwiedziła Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasowe wyniki projektu ECO-Mobilność, realizowanego przez naszą Uczelnię.

Wszystko jest poezja - fotorelacja

Piątek, 20 Lutego 2015

W dniu 19 lutego 2015 r. w ramach obchodów jubileuszy Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej w Dużej Auli naszej Uczelni odbył się koncert poświęcony twórczości Edwarda Stachury pt. „Wszystko jest poezja”.

Najciekawsze prace magisterskie i inżynierskie na Wydziale Architektury PW - wystawa

Piątek, 20 Lutego 2015

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na wystawę najciekawszych dyplomów magisterskich i inżynierskich obronionych na Wydziale Architektury PW w 2014 roku. Wystawa zlokalizowana w Pawilonie Wystawowym Wydziału (Warszawa, ul. Koszykowa 55) będzie trwała od 23 do 27 lutego br.

Debata o zmianach w zasadach oceny jednostek naukowych

Czwartek, 19 Lutego 2015

18 lutego 2015 roku odbyła się Konferencja MNiSW i KEJN poświęcona propozycjom modyfikacji w systemie oceny jednostek naukowych. W debacie uczestniczył Przewodniczący Rektorskiej Komisji ds. Nauki i Aparatury Naukowo-Badawczej, prof. dr hab. inż. Wiesław Winiecki.

Nominacje prezydenckie

Czwartek, 19 Lutego 2015

18 lutego 2015 roku prof. Hanna Michalak i prof. Andrzej Kolasa otrzymali z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego akty nominacyjne.

Reaktywacja Studenckiego Forum Business Centre Club Region Płock

Poniedziałek, 16 Lutego 2015

Po dwóch latach nieobecności, swoją działalność ponownie podjęło Studenckie Forum Business Centre Club – Region Płock. Obecnie Forum składa się z 10-osobowej grupy studentów z kierunku Ekonomia Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku - młodych ludzi z pasją, którzy chcą kształtować siebie i swoje otoczenie poprzez promowanie postaw przedsiębiorczych.

„Kreatywne Mazowsze” zaprezentowało swój program na rzecz innowacji

Czwartek, 12 Lutego 2015

Celem inicjatywy „Kreatywne Mazowsze” jest awans woj. mazowieckiego w roku 2020 wśród 50 najbardziej innowacyjnych regionów Europy. Podczas spotkania zaprezentowano najlepsze, wzorcowe regiony, gdzie w zaledwie kilka lat udało się znacząco podnieść poziom innowacyjności.