Uczelniana Oferta Dydaktyczna CSZ

Piątek, 11 Września 2015

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza do zapisów na wykłady w semestrze zimowym 2015.

Studenci PW uczą na Litwie

Czwartek, 10 Września 2015

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej przygotował dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mariana Zdziechowskiego w Suderwie tygodniowe warsztaty naukowe. Są one realizowane w ramach projektu „Koła Naukowe uczą na Litwie”.

Festiwal Nauki Małego Człowieka 2015

Czwartek, 3 Września 2015

Festiwal Nauki Małego Człowieka odbędzie się tradycyjnie w ostatnią sobotę i niedzielę września, tj. w dniach 26-27.09.2015 w godz 10:00-16:00 na Wydziałach Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz na dziedzińcu Wydziału Fizyki.

Dzień Popularyzacji Matematyki w ramach 6. Forum Matematyków Polskich

Czwartek, 3 Września 2015

10 września 2015 roku w godzinach 9.00-17.00 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na Dzień Popularyzacji Matematyki. W gmachu Wydziału MiNI PW będzie można wziąć udział w wykładach, warsztatach, pokazach, a także obejrzeć wystawy i filmy o tematyce matematycznej. Wydarzenie to adresowane jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki.

Ponad 1,2 mln zł z UE na rozwój Filii w Płocku

Wtorek, 25 Sierpnia 2015

W dniu 21 sierpnia 2015 roku została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Utworzenie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w Płocku”. Umowę podpisali Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz Prorektor PW prof. zw. dr. hab. inż. Janusz Zieliński.

Wtorek, 18 Sierpnia 2015

W dniach 30 sierpnia - 2 września 2015 roku odbyła się VIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka. Wydarzenie objęte było pod patronatem JM Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Komitetu Transportu PAN w ramach obchodów 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej.

Złoty Dyplom Politechniki Warszawskiej

Piątek, 7 Sierpnia 2015

Absolwenci Politechniki Warszawskiej, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów w 1965 roku (lub w latach wcześniejszych) mogą wnioskować o przyznanie im Złotego Dyplomu.

Podsumowanie Programu Rozwojowego Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 6 Sierpnia 2015

Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej był wyjątkowym projektem, niezwykle ambitnym i trudnym wyzwaniem, z którym przyszło się zmierzyć Uczelni od początku nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2007–2013. Wartość Projektu (przeszło 89 mln zł) oraz liczba osób objętych wsparciem (ponad 30 tys. uczestników) świadczą o jego wadze i randze. Ostateczne rezultaty, jakie udało się wypracować w ciągu prawie 7 lat realizacji, przyczyniły się do wzmocnienia pozycji Politechniki Warszawskiej na rynku edukacyjnym.

Magazyn "Halo Polonia" poświęcony postaci prof. Jana Czochralskiego

Czwartek, 6 Sierpnia 2015

6 sierpnia o godz. 22:35 na antenie TVP Polonia, w ramach magazynu informacyjno-publicystycznego "Halo Polonia", emitowany był odcinek cyklicznego autorskiego programu prof. Hanny L. Ceglińskiej–Leśnodorskiej, poświęcony postaci prof. Jana Czochralskiego.

WUT Solar Boat - epilog

Czwartek, 23 Lipca 2015

Na oficjalnym blogu Politechniki Warszawskiej opublikowany został nowy tekst o studentach naszej Uczelni oraz SGH, którzy postanowili w kilka dni odbudować wielomiesięczną pracę. Mowa o twórcach WUT Solar Boat, którzy w wyniku pożaru stracili swoją solarną łódź na kilka dni przed międzynarodowymi zawodami. Dzięki determinacji i wytężonej pracy udało im się wystąpić w Solar1 Monte-Carlo Cup!

#MójWydziałPW: EiTI

Środa, 22 Lipca 2015

Na oficjalnym blogu Politechniki Warszawskiej opublikowano nowy artykuł w ramach cyklu #MójWydziałPW. Bohaterem nowego wpisu jest Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych.

71. Rocznica Powstania Warszawskiego

Wtorek, 21 Lipca 2015

Środowisko 3. Baonu Pancernego AK „Golski” i 7. Pułku Lubelskich AK "Jeleń" uczciło 71. rocznicę Powstania Warszawskiego.