"Balladyna" z okazji 10-lecia Teatru Politechniki Warszawskiej

Wtorek, 6 Października 2015

Spektakl Balladyna jest ukoronowaniem 10 lat istnienia Teatru PW oraz 100 lat Politechniki Warszawskiej. Łączy on doświadczenie przy dużych scenicznych projektach, takich jak Sen Nocy Letniej czy Poskromienie Złośnicy z kunsztem prezentowanym przy dramatach takich jak Napis czy Tiramisu. Twórcy postanowili wystawić spektakl na scenie Stodoły, co pozwoli na wykorzystanie przestrzeni do pokazania scenograficznego majstersztyku oraz zaprezentowania doskonałości dramatu Juliusza Słowackiego.

Powstanie „Kampus nowych technologii Politechniki Warszawskiej. Akcelerator innowacyjności”

Piątek, 2 Października 2015

Podpisana 30 września 2015 r. umowa przewiduje utworzenie pierwszego na Mazowszu Kampusu, który funkcjonować będzie jako kompleksowy system naukowo-instytucjonalny.

Informacja w sprawie ubezpieczenia NNW w r.a. 2015/2016

Czwartek, 1 Października 2015

Szczegóły dotyczące ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Wernisaż wystawy w Muzeum Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 1 Października 2015

5. października 2015 roku o godzinie 12:00 odbył się wernisaż wystawy Muzeum PW "Wybitni Konstruktorzy Broni Strzeleckiej Politechniki Warszawskiej - prof. Piotr Wilniewczyc, doc. Bolesław Jurek, doc. Józef Maroszek. Wystawa będzie prezentowana w dniach 5 października – 30 listopada 2015 r. w Gmachu Muzeum Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 24.

Druga edycja 3D Show w październiku

Poniedziałek, 28 Września 2015

16 i 17 października 2015 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie się kolejna edycja 3D Show – jednej z największych imprez targowych poświęconych technologii druku 3D.

VI Forum Rozwoju Mazowsza

Środa, 23 Września 2015

VI Forum Rozwoju Mazowsza to konferencja promująca nowy okres programowania funduszy unijnych na lata 2014-2020, mająca na celu popularyzację innowacyjności i przedsiębiorczości w województwie mazowieckim. Podczas dwóch dni wydarzenia, zaprezentowane zostaną osiągnięcia, których udało się dokonać przy wsparciu funduszy unijnych z poprzedniego okresu programowania, w tym duże inwestycje infrastrukturalne.

Czas i miejsce. Architektura Politechniki Warszawskiej

Poniedziałek, 21 Września 2015

Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się książka przedstawiającego obraz zespołu architektonicznego Uczelni w roku jubileuszowym.

Nowe kierunki studiów w Szkole Biznesu PW

Czwartek, 17 Września 2015

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej uruchomiła dwa nowe kierunki studiów podyplomowych: Interdyscyplinarne Studia Menedżerów Farmacji oraz Skuteczny Consulting.

PW przedłuża program MultiSport dla pracowników

Czwartek, 17 Września 2015

Pracownicy przystępując do programu otrzymają imienną kartę gwarantującą dostęp do obiektów sportowych na terenie całego kraju.

Podsumowanie rozbudowy WEiTI

Środa, 16 Września 2015

W dniu 15 września 2015 r. w Audytorium Centralnym Gmachu Elektroniki miała miejsce konferencja podsumowująca realizację projektu "Rozbudowa Wydziału EiTI Politechniki Warszawskiej oraz utworzenie sieci laboratoriów dydaktycznych".

Cykl Wykładów Otwartych w Szkole Biznesu PW

Poniedziałek, 14 Września 2015

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na Dni Otwarte połączone z wykładami otwartymi.

Dzień Popularyzacji Matematyki - fotorelacja

Poniedziałek, 14 Września 2015

10 września 2015 roku w godzinach 9.00-17.00 na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w ramach 6. Forum Matematyków Polskich odbył się Dzień Popularyzacji Matematyki. W gmachu Wydziału MiNI PW można było wziąć udział w wykładach, warsztatach, pokazach, a także obejrzeć wystawy i filmy o tematyce matematycznej. Wydarzenie adresowane było do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki.