Dziekan Wydziału Zarządzania członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji

Środa, 7 Grudnia 2016

Dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW znalazł się w składzie Rady do Spraw Cyfryzacji drugiej kadencji. Członków Rady wskazała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW

Poniedziałek, 5 Grudnia 2016

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz kolejny odbędzie się Turniej Par Brydża Sportowego. O puchar Rektora PW brydżyści powalczą w Dużej Auli 11 grudnia 2016 roku.

PW i firma Ericsson podpisały list intencyjny o współpracy

Czwartek, 1 Grudnia 2016

Zobowiązały się w nim do przeprowadzenia badań w zakresie technologii 5G. Głównym założeniem jest opracowanie takich zastosowań, które przynoszą widoczne korzyści obecnym klientom i branżom.

Awans w rankingu THE BRICS & Emerging Economies University 2017

Czwartek, 1 Grudnia 2016

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na 109. miejscu w najnowszym zestawieniu uczelni z krajów rozwijających się. W stosunku do zeszłego roku awansowała o pięć pozycji, mimo że liczba uwzględnionych w rankingu szkól wyższych wzrosła (z 200 do 300). PW jest drugą polską uczelnią w zestawieniu.

Koncert zamykający jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca PW

Czwartek, 1 Grudnia 2016

Przed nami kolejny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Tym razem będzie to wyjątkowe show na zakończenie obchodów jubileuszu 65-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Projekty z PW z nagrodami w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Środa, 30 Listopada 2016

Most drogowy z kompozytów FRP zdobył główną nagrodę w kategorii: konsorcjum jednostka naukowa – przedsiębiorca. Wyróżnienie w tej samej kategorii przyznano projektowi inteligentnych ochraniaczy piłkarskich. W tworzeniu obu pomysłów swój znaczący udział mieli nasi naukowcy.

Prof. Marian P. Kaźmierkowski z Medalem IEEE

Wtorek, 29 Listopada 2016

Pracujący w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Marian Piotr Kaźmierkowski został uhonorowany "IEEE Medal in Power Engineering".

Naukowcy na rzecz medycyny – powstała Platforma InterBioMed

Wtorek, 29 Listopada 2016

Politechnika Warszawska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i Wojskowa Akademia Techniczna powołały do życia Platformę InterBioMed. Zespoły badawcze z uczelni chcą wspólnie realizować projekty naukowe, które znajdą zastosowanie w medycynie.

PW w składzie klastra, który stworzy polski autobus elektryczny

Wtorek, 29 Listopada 2016

Politechnika Warszawska znalazła się w grupie polskich przedsiębiorców i uczelni, które podpisały list intencyjny w sprawie powołania klastra "Polski Autobus Elektryczny – łańcuch dostaw dla elektromobilności". Porozumienie zawarto 28 listopada 2016 roku w Krakowie podczas konferencji XI Forum Nowej Gospodarki. Naszą Uczelnię reprezentował prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju.

Politechnika Warszawska najpopularniejsza wśród kandydatów na studia

Poniedziałek, 28 Listopada 2016

Politechnika Warszawska była uczelnią najczęściej wybieraną przez kandydatów na studia – wynika z zestawienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowującego rekrutację na rok akademicki 2016/2017.

Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości już wkrótce na PW

Piątek, 25 Listopada 2016

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych nieustannie dąży do wykorzystania najnowszych technologii w badaniach naukowych i projektach edukacyjnych. Wyrazem tego było otrzymanie w roku 2014 statusu NVIDIA CUDA Teaching Center, dzięki czemu studenci i pracownicy wydziału uzyskali dostęp do najnowszych kart graficznych i superwydajnych obliczeń równoległych.

Kolejna nagroda za most z kompozytów w Błażowej

Czwartek, 24 Listopada 2016

Pierwszy polski most drogowy zbudowany z materiałów kompozytowych otrzymał Złoty Laur Innowacyjności w kategorii budownictwo, obiekty użyteczności publicznej, bezpieczeństwo i pożarnictwo w szóstej edycji konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne.