Politechnika Warszawska zacieśnia współpracę badawczą z WAT

Środa, 25 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawarły umowę w sprawie utworzenia konsorcjum naukowego. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 18 stycznia 2017 r. w Gmachu Głównym PW.

Złota Odznaka PTETiS dla Politechniki Warszawskiej

Środa, 25 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska otrzymała od Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej Złotą Odznakę za wspieranie działalności i współdziałanie w zakresie upowszechniania elektrotechniki i elektroniki w Polsce.

Nasi naukowcy opracują specjalistyczny samochód elektryczny

Wtorek, 24 Stycznia 2017

Vylson - tak nazywa się pojazd zasilany energią elektryczną, który ma powstać w wyniku współpracy naukowców z Politechniki Warszawskiej i inwestorów z funduszu inwestycyjnego HardGamma Ventures (HGV). Umowę w tej sprawie przedstawiciele obu instytucji popisali 23 stycznia 2017 roku w Gmachu Głównym PW.

Orkiestra z Pekinu wystąpi w cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Poniedziałek, 23 Stycznia 2017

Przed nami już 96. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 2 lutego 2017 roku na Politechnikę przyjedzie Pekińska Międzynarodowa Orkiestra Kameralna.

Z nami konferencja "Transplantacja – darem życia"

Piątek, 20 Stycznia 2017

O stanie polskiej transplantologii, pobieraniu nerek od żywego dawcy, zadaniach szpitalnego koordynatora transplantacyjnego, rejestrowaniu dawców szpiku i życiu po przeszczepie opowiadali goście konferencji, która 19 stycznia 2017 roku odbyła się na Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska w rankingu "Web of Universities"

Czwartek, 19 Stycznia 2017

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu najbardziej widocznych szkół wyższych w sieci.

Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Czwartek, 19 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska jest najbardziej widoczną w sieci uczelnią techniczną w Polsce według najnowszego rankingu „Web of Universities".

Politechnika Warszawska w Transparent Ranking

Czwartek, 19 Stycznia 2017

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu cytowalności, stworzonym na podstawie Google Scholar.

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na PW

Czwartek, 19 Stycznia 2017

Seniorzy spotykają się już na Politechnice Warszawskiej od 10 lat. Uczą się obsługi komputera, języków obcych, biorą udział w wykładach, wycieczkach czy zajęciach sportowych. 24 stycznia 2017 roku odbędą się uroczyste obchody 10-lecia UTW.

Świętowaliśmy pierwsze urodziny CZIiTT PW

Środa, 18 Stycznia 2017

Były podsumowania dotychczasowej działalności i plany na przyszłość, wspomnienia i podziękowania – pracownicy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosili 17 stycznia 2017 roku do swojego nowoczesnego budynku, żeby wraz z gośćmi świętować pierwsze urodziny jednostki.

Nominacja profesorska dla kolejnego naukowca z naszej Uczelni

Czwartek, 12 Stycznia 2017

Dr hab. inż. Tomasz Sosnowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 59 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 11 stycznia 2017 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Konwersatorium PW - "Space 4.0"

Wtorek, 10 Stycznia 2017

Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie sie w ramach cyklu Konwersatorium Politechniki Warszawskiej odczyt pt. „Space 4.0" wygłosi Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.