Platforma Ekspertów PW Blogi Blog Konrada Świrskiego

Blog Konrada Świrskiego

Konrad Świrski

Prof. nzw. dr hab. inż. Politechnika Warszawska, Instytut Techniki Cieplnej. Wykształcenie energetyka, specjalność energetyka jądrowa.

Od wielu lat związany z energetyką, modernizacją i zmianami w tym sektorze, optymalizacją produkcji i przede wszystkim technologiami informatycznymi dla energetyki, gazownictwa i przemysłu. Profesor nadzwyczajny Politechniki Warszawskiej – Wydział Mechaniczny, Energetyki i Lotnictwa , Kierownik Zakładu Maszyn i Urządzeń Energetycznych oraz Koordynator ds. Energetyki Jądrowej na Politechnice Warszawskiej. Od 1995 roku także Prezes firmy Transition Technologies S.A. zajmującej się tworzeniem najbardziej zaawansowanego oprogramowania, wdrażaniem systemów automatyki przemysłowej oraz działalnością badawczo- rozwojową.

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wdrożeń prac badawczych w elektrowniach w Polsce , USA, Azji, szereg polskich i światowych patentów, nagrody naukowe, i komercyjne. Autor wielu artykułów oraz prac naukowych. Autor bloga eksperckiego.

Blog jednego z naszych znakomitych Profesorów - wykładowcy na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

Blog dostępny jest na stronie: http://konradswirski.blog.tt.com.pl/