Aktualności

Bieżące informacje z życia Uczelni w tym newsy naukowe i popularnonaukowe.

Nowy projekt MNiSW "Inkubator Innowacyjności +" na PW - nabór technologii

Wtorek, 21 Lutego 2017

Instytut Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej i PIAP-Scientech przystępują do realizacji projektu w ramach programu „Inkubator Innowacyjności +” finansowanego ze środków MNiSW.

Informacja o konkursie na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji

Wtorek, 21 Lutego 2017

Zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji organizowanym przez Fundację Rektorów Polskich oraz Pearson Central Europe Sp. z o.o. Fundacja Rektorów Polskich oraz firma Pearson od 2013r. wspólnie prowadzą projekt badawczy poświęcony rozpoznaniu zasadności i możliwości wprowadzenia do systemu polskiego szkolnictwa wyższego kwalifikacji 5. poziomu PRK.

Konkurs na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji

Wtorek, 21 Lutego 2017

Zapraszamy do udziału w konkursie na nazwę kwalifikacji pełnej na 5. poziomie Polskiej Ramy Kwalifikacji organizowanym przez Fundację Rektorów Polskich oraz Pearson Central Europe Sp. z o.o. Fundacja Rektorów Polskich oraz firma Pearson od 2013 r. wspólnie prowadzą projekt badawczy poświęcony rozpoznaniu zasadności i możliwości wprowadzenia do systemu polskiego szkolnictwa wyższego kwalifikacji 5. poziomu PRK.

Identyfikacja wizualna PW doceniona w Plebiscycie na Polski Rebranding Roku 2016

Czwartek, 16 Lutego 2017

W głosowaniu czytelników rebranding naszej Uczelni zajął 3. miejsce. Zwycięzcą okazała się identyfikacja wizualna Arrinera Hussarya, a na drugim miejscu ze swoją zmianą wizualną uplasowała się firma eSky.

Spotkanie w sprawie technicznych aspektów zabezpieczania danych osobowych

Czwartek, 16 Lutego 2017

W środę, 15 lutego w Ministerstwie Cyfryzacji odbyło się spotkanie dotyczące technicznych aspektów zabezpieczania danych osobowych.

Pracownik PW z nagrodą Laury Buildera 2016

Piątek, 10 Lutego 2017

Paweł Chudzik, pracownik Zakładu Konstrukcji Betonowych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej otrzymał wyróżnienie Laury Buildera 2016 za dotychczasową działalność projektową. Gala wręczenia nagród Builder Awards odbyła się 25 stycznia 2017 roku w Warszawie.

Wykłady Centrum Studiów Zaawansowanych

Czwartek, 9 Lutego 2017

Trwają zapisy na wykłady na semestr letni 2016/2017 organizowane przez Centrum Studiów Zaawansowanych. Oferta kierowana jest przede wszystkim do doktorantów naszej Uczelni, ale mogą skorzystać z niej również studenci i pracownicy naukowi z innych instytucji badawczych.

"Złoty Inżynier 2016" - wśród nominowanych nasi absolwenci

Poniedziałek, 6 Lutego 2017

Kto w tym roku otrzyma tytuł "Złotego Inżyniera"? "Przegląd Techniczny" już 23. raz organizuje plebiscyt, w którym wybiera najbardziej wyróżniającego się inżyniera minionego roku. Wśród kandydatów są absolwenci Politechniki Warszawskiej.

Obóz Naukowy Politechniki Warszawskiej – trwają zapisy!

Piątek, 3 Lutego 2017

Już po raz ósmy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wezmą udział w Obozie Naukowym Politechniki Warszawskiej. Tegoroczna edycja naukowo-rekreacyjnego obozu odbędzie się w Pięknej Górze koło Giżycka w dwóch terminach: od 31 lipca do 6 sierpnia 2017 r. oraz od 6 do 12 sierpnia 2017 r. Gimnazjaliści i licealiści mogą rejestrować się na oba turnusy.

Dział Badań i Analiz CZIiTT PW zaangażowany w międzynarodowy projekt GETM3

Piątek, 3 Lutego 2017

26-27 stycznia w Newcastle Business School odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt Global Entrepreneurial Talent Management 3 – GETM3. To 4-letni projekt badawczy, w którym dużą rolę odgrywają mobilności naukowców. Dzięki wyjazdom, poza realizacją celów projektu, uczestnicy mają możliwość wymiany wiedzy, rozwijania umiejętności oraz nawiązywania kontaktów zawodowych.

XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa

Czwartek, 2 Lutego 2017

Politechnika Warszawska i SIEMENS Sp. z o.o. ogłaszają XXII Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2016. Konkurs promuje wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce.

Naukowcy z PW w Naukowej Grupie Doradczej przy GK PGNiG

Czwartek, 2 Lutego 2017

Politechnika Warszawska ma trzech przedstawicieli w Naukowej Grupy Doradczej przy Grupie Kapitałowej PGNiG. To dr hab. inż. Jarosław Arabas, prof. PW z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, prof. dr hab. inż. Jarosław Mizera, dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Osiadacz z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska. Grupa właśnie rozpoczęła swoją drugą kadencję.