Bal Karnawałowy Fizyków - wciąż można się zapisać!

Poniedziałek, 9 Stycznia 2017

Aula Gmachu Fizyki, karnawałowe dekoracje i pięknie ubrane, roztańczone pary – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Fizyków. Bal planowany jest na 11 lutego 2017 roku.

Koncert "My też... Szukamy Stajenki" kolejną odsłoną Wielkiej Muzyki w Małej Auli

Poniedziałek, 9 Stycznia 2017

8 stycznia 2017 roku w warszawskim Kościele Najświętszego Zbawiciela odbył się XCV koncert Wielkiej Muzyki w Małej Auli. Orkiestra Rozrywkowa "The Engineers Band" wykonała kolędy i pastorałki autorstwa Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

Pierwsze urodziny Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Wtorek, 3 Stycznia 2017

Tu nauka spotyka się z biznesem, tu studenci pracują nad swoimi projektami, tu dyskutuje się nad rozwiązaniami z zakresu transferu technologii. 17 stycznia 2017 roku podsumujemy rok działalności CZIiTT PW.

Nagrody Wydziałowe Polskiej Akademii Nauk dla naszych naukowców

Piątek, 23 Grudnia 2016

Dr hab. inż. Magdalena Jasińska z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz dr hab. inż. Bartłomiej Salski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych otrzymali nagrody naukowe Wydziałowe Polskiej Akademii Nauk (Wydział IV Nauk Technicznych).

Absolwentka PW nagrodzona w konkursie "Skomplikowane i proste"

Czwartek, 22 Grudnia 2016

Mgr inż. Oliwia Kalwasińska, absolwentka studiów magisterskich z inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej zdobyła trzecią nagrodę w XII konkursie miesięcznika "Forum Akademickie" na artykuł popularnonaukowy "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach".

Kolejna Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki

Czwartek, 22 Grudnia 2016

"Ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej" to tytuł kolejnej Konferencji Programowej Narodowego Kongresu Nauki. Konferencja odbędzie się w Katowicach w dniach 26-27 stycznia 2017 roku.

Politechnika Warszawska stworzy Warszawski Indeks Powietrza

Czwartek, 22 Grudnia 2016

Prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor PW ds. Rozwoju i Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy podpisali umowę na opracowanie i wdrożenie Warszawskiego Indeksu Powietrza. Dzięki niemu na bieżąco będzie można śledzić aktualną jakość powietrza w stolicy.

Na PW powstały unikatowe mikroprocesory

Środa, 21 Grudnia 2016

AGAT, ADELIT i AZURYT to nazwy pierwszych polskich 32-bitowych i wielordzeniowych mikroprocesorów. Opracowali je naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Stworzone przez naszych badaczy urządzenia ma wykorzystywać polski przemysł elektroniczny.

FameLab 2017 – trwają zgłoszenia do konkursu

Środa, 14 Grudnia 2016

Rusza 6. edycja konkursu i programu rozwoju umiejętności komunikacyjnych naukowców, który przygotował już 50 polskich badaczy do sprawnego opowiadania o tym, czym się zajmują. Trwają zgłoszenia do konkursu – zachęcamy studentów i naukowców z PW do udziału w nim.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW za nami

Wtorek, 13 Grudnia 2016

W tegorocznym turnieju wzięło udział aż 80 par! 11 grudnia 2016 roku Duża Aula wypełniła się fanami tej gry po same brzegi.

Wystawa "Historia fizyki na Politechnice Warszawskiej"

Wtorek, 13 Grudnia 2016

Historia fizyki na Politechnice Warszawskiej sięga 1898 roku, kiedy to powołano do życia Warszawski Instytut Politechniczny im. Cara Mikołaja II. O tym jak znaczącą rolę przywiązywano do nauczania fizyki, świadczy fakt, że wśród pierwszych wzniesionych na terenie Kampusu budynków był właśnie Gmach Fizyki i Elektrotechniki. 15 grudnia 2016 roku o godz. 14.00 w Gmachu Muzeum PW odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej historii fizyki na naszej Uczelni.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej świętował 65-lecie

Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Pięć akademickich zespołów pieśni i tańca w jednej sali – tak niesamowite widowisko mieliśmy okazję oglądać w piątek, 9 grudnia 2016 roku w Dużej Auli. Tym samym zakończyliśmy obchody jubileuszu 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.