Z nami konferencja "Transplantacja – darem życia"

Piątek, 20 Stycznia 2017

O stanie polskiej transplantologii, pobieraniu nerek od żywego dawcy, zadaniach szpitalnego koordynatora transplantacyjnego, rejestrowaniu dawców szpiku i życiu po przeszczepie opowiadali goście konferencji, która 19 stycznia 2017 roku odbyła się na Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska w rankingu "Web of Universities"

Czwartek, 19 Stycznia 2017

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu najbardziej widocznych szkół wyższych w sieci.

Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Czwartek, 19 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska jest najbardziej widoczną w sieci uczelnią techniczną w Polsce według najnowszego rankingu „Web of Universities".

Politechnika Warszawska w Transparent Ranking

Czwartek, 19 Stycznia 2017

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu cytowalności, stworzonym na podstawie Google Scholar.

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na PW

Czwartek, 19 Stycznia 2017

Seniorzy spotykają się już na Politechnice Warszawskiej od 10 lat. Uczą się obsługi komputera, języków obcych, biorą udział w wykładach, wycieczkach czy zajęciach sportowych. 24 stycznia 2017 roku odbędą się uroczyste obchody 10-lecia UTW.

Świętowaliśmy pierwsze urodziny CZIiTT PW

Środa, 18 Stycznia 2017

Były podsumowania dotychczasowej działalności i plany na przyszłość, wspomnienia i podziękowania – pracownicy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosili 17 stycznia 2017 roku do swojego nowoczesnego budynku, żeby wraz z gośćmi świętować pierwsze urodziny jednostki.

Nominacja profesorska dla kolejnego naukowca z naszej Uczelni

Czwartek, 12 Stycznia 2017

Dr hab. inż. Tomasz Sosnowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 59 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 11 stycznia 2017 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Konwersatorium PW - "Space 4.0"

Wtorek, 10 Stycznia 2017

Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie sie w ramach cyklu Konwersatorium Politechniki Warszawskiej odczyt pt. „Space 4.0" wygłosi Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zaproszenie na konferencję „Transplantacja – darem życia”

Wtorek, 10 Stycznia 2017

W imieniu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Politechnika Warszawska zaprasza do udziału w konferencji „Transplantacja – darem życia”, która odbędzie się 19 stycznia 2017 r. (czwartek) w Małej Auli w godzinach  9.30.00-11.30. Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii transplantacji narządów i tkanek.

Nasza Uczelnia zaangażowana w ważny projekt dotyczący obronności

Wtorek, 10 Stycznia 2017

Praca badawczo-rozwojowa nad nowymi rozwiązaniami dla polskiego przemysłu obronnego - to główny cel Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej, które powstało w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Inicjatywę będą wspierać naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej.

Szkoły z patronatem PW najlepsze w Rankingu Liceów Ogólnokształcących

Wtorek, 10 Stycznia 2017

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie zajęło pierwsze miejsce w najnowszym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy". Na drugiej pozycji w zestawieniu sklasyfikowano XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. Patronat nad obiema szkołami sprawuje nasza Uczelnia.

Bal Karnawałowy Fizyków

Poniedziałek, 9 Stycznia 2017

Aula Gmachu Fizyki, karnawałowe dekoracje i pięknie ubrane, roztańczone pary – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Fizyków. Bal planowany jest na 11 lutego 2017 roku.