Kampania "Zabierz PW na wakacje" nagrodzona PROMykiem

Środa, 7 Czerwca 2017

W poprzednie wakacje zachęcaliśmy Was do wspólnej zabawy na Snapchacie Politechniki Warszawskiej. Nasza kampania "Zabierz PW na wakacje" została nagrodzona przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.

PW społecznie

Wtorek, 6 Czerwca 2017

O tym, że robotyka pasjonuje najmłodszych wiemy już od dawna. Dlatego też staramy się podsycać w nich tę ciekawość i zapoznawać dzieci z interesującymi zagadnieniami świata robotów, poprzez udział w licznych zajęciach edukacyjnych.

SiMR z pasją o zabytkowych pojazdach

Wtorek, 6 Czerwca 2017

Podczas jubileuszowego sympozjum poświęconego nowoczesnym technologiom w rekonstrukcji pojazdów zabytków, które odbyło się 2 czerwca na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, miała miejsce również niecodzienna wystawa pojazdów zabytkowych.

Wystawa fotograficzna pt. Zawsze w biegu. Jan Rodowicz „Anoda”

Poniedziałek, 5 Czerwca 2017

Wystawa przybliża sylwetkę Jana Rodowicza „Anody” – studenta Politechniki Warszawskiej, a zarazem Powstańca Warszawskiego, żołnierza Batalionu „Zośka” i kawalera Orderu Virtuti Militari. Warto poznać losy tej wybitnej postaci poprzez fotografie archiwalne, fragmenty wspomnień i wypowiedzi, a także prace wykonane przez „Anodę” w trakcie studiów na Wydziale Architektury.

Na Wydziale MiNI powstało laboratorium analizy danych

Piątek, 2 Czerwca 2017

Polska ma potencjał, by stać się jednym z najważniejszych miejsce na świecie zajmujących się data science - przekonywali przedstawiciele Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz firmy Nethone 1 czerwca 2017 roku podczas uroczystego otwarcia MI^2 DataLab. Nowe laboratorium to szansa, by jeszcze lepiej niż dotąd wykorzystywać możliwości i pomysły ludzi zainteresowanych analizą danych.

Instameet na Politechnice Warszawskiej

Czwartek, 1 Czerwca 2017

Po raz pierwszy w historii Politechnika Warszawska gościła w swoich progach fanów fotografii mobilnej. Specjalnie dla nich zorganizowany został spacer po miejscach niezwykłych i na co dzień niedostępnych.

Wybrano laureatów Nagrody im. Prof. Jana Czochralskiego

Środa, 31 Maja 2017

Podczas posiedzenia, w dniu 30 marca 2017 r. Kapituła Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego wybrała zwycięzców trzeciej edycji Konkursu. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbędzie się jesienią 2017 roku.

Politechnika Warszawska i Krajowa Szkoła Administracji Publicznej podpisały porozumienie

Czwartek, 25 Maja 2017

Interdyscyplinarne porozumienie dotyczące współpracy na rzecz otoczenia społeczno-gospodarczego zawarte zostało pomiędzy Politechniką Warszawską a Krajową Szkołą Administracji Publicznej imienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Umowę sygnowano 22 maja 2017 r.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Nocy Muzeów

Poniedziałek, 22 Maja 2017

Wspaniałe wynalazki, piękna architektura, niezwykłe historie – Politechnika Warszawska to miejsce magiczne. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 20 maja 2017 roku odwiedzili nasza Uczelnię podczas Nocy Muzeów.

„Flamenco Puro” - koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Piątek, 12 Maja 2017

Przed nami 98. Wielka Muzyka w Małej Auli. Koncert „Flamenco Puro” odbędzie się 30 maja 2017 o godz. 19.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Design Thinking Week 2017

Środa, 10 Maja 2017

Design Thinking Week 2017 to ogólnopolski festiwal myślenia projektowego oparty na pracy warsztatowej, to tygodniowy cykl wydarzeń obejmujących: warsztaty realizowane zgodnie z metodyką Design Thinking, prelekcje, webinaria.

Wystawa "Nauka w dawnych księgach"

Poniedziałek, 8 Maja 2017

Wystawa „Nauka w dawnych księgach” będzie wyjątkową okazją do zobaczenia najcenniejszych, najstarszych i najciekawszych starodruków w zbiorach Prof. Mirosława Nadera, Biblioteki Głównej PW oraz Muzeum PW. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 maja 2017 roku o godz. 12:00 w Gmachu Muzeum PW przy ul. Nowowiejskiej 24.