Odkryj tajemnice PW

Czwartek, 22 Października 2015

Biuro ds. Promocji i Informacji PW serdecznie zaprasza, w ramach projektu „Odkryj tajemnice PW”, na spacer z przewodnikiem poświęcony Uczelni. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 listopada 2015 roku i dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym historią Politechniki Warszawskiej oraz jej działalnością.

KONIK 2015

Czwartek, 22 Października 2015

W tym roku po raz dwunasty Gmach Główny PW na dwa dni stanie się platformą pozwalającą studentom na dzielenie się pasjami i inspiracjami oraz zaprezentowanie wyników pracy, którą realizują w ramach działalności w kołach naukowych. Weźmie w nich udział 56 kół naukowych. Ponadto trwającym dwa dni Targom towarzyszą konkursy i quizy z nagrodami, co przyciąga corocznie ponad 5 tysięcy osób.

"100 Profesorów na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW"

Czwartek, 22 Października 2015

Biblioteka Główna PW zaprasza do obejrzenia plansz "100 Profesorów na 100-lecie Odnowienia Tradycji PW" w Bibliotece Cyfrowej. Wystawę można do 30 listopada br. zobaczyć również na ogrodzeniu terenu głównego Politechniki Warszawskiej od ul. Nowowiejskiej.

Konferencja "Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki"

Środa, 21 Października 2015

W dniach 19-20 listopada 2015 roku odbędzie się konferencja naukowa "Wpływ rozwoju nauki i techniki na przyszły kształt społeczeństw i gospodarki". Wydarzenie organizowane przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW oraz Szkołę Biznesu PW będzie częścią obchodów 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej.

130. rocznica urodzin Prof. Jana Czochralskiego

Wtorek, 20 Października 2015

23 października 2015 roku mija 130. rocznica urodzin prof. Jana Czochralskiego – wybitnego metalurga, krystalografa, chemika. Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza  do zwiedzania wystawy „Jan Czochralski – działalność na niwie nauki”, poświęconej temu wybitnemu uczonemu.

Jubileuszowe Sympozjum Wydziału Fizyki

Poniedziałek, 19 Października 2015

Politechnika Warszawska świętuje w tym roku 50. rocznicę powstania Instytutu Fizyki. 1 września 1965 roku dzięki staraniom prof. Szczepana Szczeniowskiego powstała międzywydziałowa jednostka, której rola naukowa i dydaktyczna rosła odtąd z każdym rokiem. Dziesięć lat później fizyka techniczna była już jednym z kierunków studiów, a od 1999 roku Instytut zyskał rangę Wydziału ostatecznie podkreślając wagę fizyki w ofercie dydaktycznej największej uczelni technicznej w Polsce.

Biuro Karier PW wyróżnione

Piątek, 16 Października 2015

14 października 2015 roku podczas IV Kongresu Akademickich Biur Karier, Rzecznik Praw Absolwenta przedstawił raport stworzony dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym Biuro Karier PW zostało wyróżnione za największą liczbę ofert pracy i praktyk.

Seminarium Uczelniane

Wtorek, 13 Października 2015

28 października 2015 roku odbędzie się pierwsze w tym roku akademickim Seminarium Uczelniane, podczas którego prelekcje wygłoszą Aleksander Rostocki i Jan Kostrzewa.

Dysputy pitagorejskie

Poniedziałek, 12 Października 2015

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza serdecznie na nowy cykl spotkań w formie Dysput pitagorejskich pt."Nadzieje i zagrożenia świata wirtualnego", które odbędzie się 20 października 2015 roku o godz. 16:15 w Małej Auli w Gmachu Głównym PW. Gośćmi specjalnymi spotkania będą prof. Jerzy Bralczyk, prof. Leszek Mellibruda oraz prof. Roman Morawski. W trakcie rozmowy zostaną poruszone kwestie: Kiedy jesteś sobą? Wiarygodność informacji w internecie, Nowe wzorce zachowań, Informacja i człowieczeństwo.

Poniedziałek, 12 Października 2015

Politechnika Warszawska, Instytut Informatyki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Biblioteka Główna zapraszają w dniach 20-21 października 2015 roku na II Ogólnopolskie Seminarium użytkowników oprogramowania Uczelnianej Bazy Wiedzy OMEGA-PSIR zorganizowane z okazji 8. edycji międzynarodowego tygodnia otwartego dostępu do publikacji i danych badawczych Open Access Week - 2015.

Badacze z WEiTI uczestniczą w eksperymencie na miarę Nobla

Piątek, 9 Października 2015

Tegorocznymi laureatami nagrody Nobla z fizyki zostali Takaaki Kajita, z japońskiego eksperymentu Super-Kamiokande oraz Arthur B. McDonald, z kanadyjskiego eksperymentu SNO. W eksperymencie Super-Kamiokande od wielu lat biorą udział polskie zespoły naukowe, w tym zespół z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Politechnika nawiązała współpracę z Geotermią Mazowiecką

Wtorek, 6 Października 2015

W poniedziałek 28 września br. w Sali Senatu odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Politechniką Warszawską a Geotermią Mazowiecką, Gminą Mszczonów oraz Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN.