Uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa

Wtorek, 16 Czerwca 2015

W dniu 15 czerwca 2015 roku odbyła się uroczystość nadania godności Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej Profesorom: Mieczysławowi Mąkoszy i Grzegorzowi Rozenbergowi.

Rejestracja kandydatów na studia doktoranckie

Poniedziałek, 15 Czerwca 2015

Od 15 czerwca do 31 sierpnia 2015 roku będzie prowadzona rejestracja kandydatów na studia doktoranckie w Politechnice Warszawskiej.

Wystawa "Konstrukcje Wacława Zalewskiego"

Poniedziałek, 15 Czerwca 2015

We wtorek 23 czerwca w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „Konstrukcje Wacława Zalewskiego”. Wacław Zalewski jest wybitnym konstruktorem, absolwentem Politechniki Warszawskiej i emerytowanym profesorem Massachusets Institute of Technology (MIT).

Erbud i Politechnika Warszawska budują potencjał branży

Poniedziałek, 15 Czerwca 2015

12 czerwca 2015 roku Grupa Kapitałowa Erbud i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie naukowo-techniczne na rzecz rozwoju kompetencji i innowacyjności rozwiązań technicznych w branży.

Informacja o wyborze partnera do wspólnej realizacji projektu

Poniedziałek, 15 Czerwca 2015

Informacja o wyborze partnera do wspólnej realizacji projektu pn.: „Kampus nowych technologii Politechniki Warszawskiej. Akcelerator Innowacyjności” przewidzianego do współfinansowania w ramach Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Mazowieckiego zgodnie z wymogami Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Konwersatorium PW - dr Joseph Monkowski

Środa, 3 Czerwca 2015

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na konwersatorium pt. "From Tenured Professor to Silicon Valley Entrepreneur – How It Is Being Done in America", które odbędzie się 11 czerwca 2015 r.

Po raz trzeci technicznie najlepsi wg indeksu Hirscha

Poniedziałek, 1 Czerwca 2015

W opublikowanym 29 maja przez tygodnik "Polityka" rankingu uczelni wyższych Politechnika Warszawska zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych oraz trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych uczelni akademickich.

Reprezentanci PW wśród Top 500 Innovators

Poniedziałek, 1 Czerwca 2015

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało listę laureatów czwartej edycji rządowego programu „Top 500 Innovators”. Znalazło się na niej czterech reprezentantów Politechniki Warszawskiej.

Młodzi Innowacyjni z PW

Piątek, 29 Maja 2015

Reprezentanci naszej Uczelni wśród laureatów VII Ogólnopolskiego Konkursu Młodzi Innowacyjni 2015 dla najlepszych prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich w dziedzinach Automatyka · Robotyka · Pomiary.

Konkurs Wiedzy o Energetyce

Czwartek, 28 Maja 2015

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej zorganizował ogólnopolski Konkurs, gwarantujący jego laureatowi przepustkę na studia na jednym z najlepszych wydziałów w Polsce.

Studenci PW ze srebrnym medalem Shell Eco-marathon

Wtorek, 26 Maja 2015

Reprezentanci Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów PW (SKAP) zajęli drugie miejsce w międzynarodowych zawodach Shell Eco-marathon, które rozegrane zostały w Rotterdamie.

Nowy zabytek na terenie kampusu centralnego

Poniedziałek, 25 Maja 2015

Gmach Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej razem z terenem dziedzińca i usytuowaną na nim chłodnią kominową został wpisany do rejestru zabytków.