Dodatkowe badania profilaktyczne dla pracowników PW w roku 2015

Środa, 6 Maja 2015

Rektorska Komisja ds. Akademickiej Służby Zdrowia informuje, że istnieje jeszcze możliwość wykonania do końca maja br. ponadstandardowych badań profilaktycznych.

100-lecie Wydziału Chemicznego PW - relacja

Poniedziałek, 23 Marca 2015

W dniu 20 marca 2015 r. w Małej Auli w Gmachu Głównym PW odbyła się uroczysta inauguracja obchodów 100-lecia odnowienia tradycji Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej.

Wielka Muzyka w Małej Auli - fotorelacja

Piątek, 20 Marca 2015

LXXXIII koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli odbył się 19 marca 2015 roku. Goście wydarzenia usłyszeli "Uprowadzenie z seraju" W.A. Mozarta - wykonanie koncertowe w polskiej wersji językowej.

Studenci PW "rozbudowują" Centrum Nauki Kopernik

Czwartek, 19 Marca 2015

W Centrum Nauki Kopernik 18 marca 2015 r. odbyła się konferencja prasowa poświęcona Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, przedsięwzięciu edukacyjno-badawczemu „Kopernika”. Zaprezentowano na niej prace wykonane przez studentów Politechniki Warszawskiej przedstawiające wizję nowego budynku.

Rekrutacja na Studia Executive MBA

Czwartek, 19 Marca 2015

Szkoła Biznesu PW serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia MBA połączone z wykładem otwartym prof. Witolda Orłowskiego, które odbędzie się we wtorek, 25 marca 2015 roku o godz. 18:00.

Nawiązanie współpracy z North China University of Technology

Poniedziałek, 16 Marca 2015

13 marca 2015 roku naszą Uczelnię odwiedził Prezydent North China University of Technology. Celem wizyty było odnowienie współpracy zainicjowanej w 2004 roku. Efektem rozmów jest decyzja o zawarciu porozumienia o współpracy (Memorandum of Understanding) między uczelniami.

"4 x Czechow" Teatru PW

Piątek, 13 Marca 2015

Teatr Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na cykl spektakli "4 x Czechow". Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Ogólnopolskich Obchodów "Dotknij Teatru" w ramach 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Nawiązanie współpracy w dziedzinie energetyki jądrowej pomiędzy PW a EDF SA

Czwartek, 12 Marca 2015

W dniu 12 marca, Rektor Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. Jan Szmidt oraz pan Xavier Ursat - Viceprezes EDF SA, New Nuclear Projects & Engineering, podpisali w Warszawie porozumienie o nawiązaniu oficjalnej współpracy w dziedzinie badań i rozwoju jądrowego, eksploatacji elektrowni jądrowych oraz szkoleń.

PW i Thales podpisały list intencyjny o współpracy w obszarach naukowym i badawczo-rozwojowym

Czwartek, 12 Marca 2015

12 marca 2015 w Warszawie, w ramach polsko-francuskiego spotkania gospodarczego, Politechnika Warszawska i firma Thales podpisały list intencyjny dotyczący współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej. Kooperacja obejmie wspólne opracowania w obszarze obrony powietrznej, technologii kosmicznych oraz platform bezzałogowych statków latających. Współpraca rozpocznie się w tym roku.

Politechnika Warszawska wprowadza program MULTISPORT dla pracowników

Wtorek, 10 Marca 2015

Każdy pracownik, który przystąpi do programu otrzyma imienną kartę gwarantującą dostęp do obiektów sportowych na terenie całego kraju. Zakup kart odbywać się będzie w dniach 9-19 marca 2015 roku.

Festiwal Matematyki na Politechnice Warszawskiej

Wtorek, 10 Marca 2015

W dniach 12-14 marca 2015 roku serdecznie zapraszamy do Gmachu Matematyki Politechniki Warszawskiej na Festiwal Matematyki organizowany przez studentów Wydziału MiNI. Termin tego wydarzenia nie jest przypadkowy. 14 marca, już po raz kolejny, obchodzić będziemy Dzień Liczby Pi. W tym roku dodatkowo, organizatorzy postanowili uczcić rocznicę urodzin Wacława Sierpińskiego, wybitnego polskiego matematyka, który urodził się 14 marca 1882 roku, czyli dokładnie w dniu święta Liczby Pi.

O matematycznych paradoksach na MiNI Akademii Matematyki

Wtorek, 10 Marca 2015

W sobotę 14 marca 2015 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zaprasza uczniów, nauczycieli i pasjonatów matematyki na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Paradoksy matematyki. Liczby, geometria i rachunek prawdopodobieństwa poprowadzi mgr inż. Michał Zwierzyński.