Genius Universitatis 2015 dla PW

Poniedziałek, 2 Marca 2015

Politechnika Warszawska zwyciężyła w konkursie Genius Universitatis 2015 na najlepsze kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych w Polsce.  Nasza Uczelnia otrzymała laur w kategorii „Fanpage uczelni”.

Dzień Chiński 2015

Poniedziałek, 2 Marca 2015

Studium Języków Obcych serdecznie zaprasza do udziału w Dniu Chińskim, który odbędzie się 6 marca w Gmachu Głównym w Sali 437 w godzinach 12:00-17:00.

Honorowe wyróżnienie dla Profesora Piotra Wolańskiego

Piątek, 27 Lutego 2015

27 lutego 2015 roku Profesor Piotr Wolański odebrał z rąk JM Rektora-Komendanta WAT gen. bryg. prof. Zygmunta Mierczyka tytuł doktora honoris causa Wojskowej Akademii Technicznej.

Wristy - telefon pełen sprzeczności

Piątek, 27 Lutego 2015

Na oficjalnym blogu Politechniki Warszawskiej opublikowano artykuł, którego bohaterem jest Wristy - telefon stworzony przez absolwentów Szkoły Biznesu PW. Okrzyknięto go smartwatchem, choć wcale nie aspiruje do tego miana. Bardziej pasuje do niego określenie "telefon nadgarstkowy", choć wcale nie trzeba go nosić na nadgarstku. Czym zatem jest Wristy i dlaczego jego twórcy wierzą w jego rynkowy sukces?

Nowe uprawnienia doktorskie na Wydziale MiNI

Piątek, 27 Lutego 2015

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej otrzymał prawo do nadawania stopnia naukowego doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka. Uprawnienia te przyznane zostały Wydziałowi 26 stycznia 2015 roku decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów.

XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny PERSPEKTYWY 2015

Piątek, 27 Lutego 2015

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Politechniki Warszawskiej podczas XXIII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2015, który odbywa się w dniach 27-28 lutego 2015 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 26 Lutego 2015

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu RP, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez Jego Magnificencję Rektora prof. dr hab. inż. Jana Szmidta oraz Prorektora ds. Ogólnych prof. dr hab. inż. Zbigniewa Kledyńskiego. Okazją do spotkania są obchody 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej nauczania w języku polskim, które warszawska Uczelnia obchodzi w bieżącym roku.

O kształtach minimalnych i łańcuchach czworościennych na MiNI Akademii Matematyki

Środa, 25 Lutego 2015

W sobotę 28 lutego 2015  Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów nauczycieli i  pasjonatów matematyki na  kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład „Kształty minimalne i łańcuchy czworościenne” poprowadzi prof. Stanisław Janeczko (godz. 14.00, sala 107 w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul Koszykowa 75).

Rozstrzygnięcie Konkursu o Nagrodę Pratt & Whitney imienia Zbigniewa Grabowskiego 2014

Wtorek, 24 Lutego 2015

W lutym 2015 r. odbyło się posiedzenie podsumowujące oceny prac złożonych w Politechnice Rzeszowskiej (PRz) i Politechnice Warszawskiej (PW) do Konkursu o Nagrodę Pratt & Whitney imienia Zbigniewa Grabowskiego.

Puchar Mistrzów Świata na Politechnice Warszawskiej

Poniedziałek, 23 Lutego 2015

Puchar Mistrzów Świata, który wywalczyła reprezentacja Polski w piłce siatkowej, we wtorek 24 lutego zobaczyć będzie można na Politechnice Warszawskiej.

Wizyta Komisarz UE

Poniedziałek, 23 Lutego 2015

Violeta Bulc, Komisarz Unii Europejskiej ds. Transportu odwiedziła Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. Podczas spotkania zaprezentowano dotychczasowe wyniki projektu ECO-Mobilność, realizowanego przez naszą Uczelnię.

Wszystko jest poezja - fotorelacja

Piątek, 20 Lutego 2015

W dniu 19 lutego 2015 r. w ramach obchodów jubileuszy Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej w Dużej Auli naszej Uczelni odbył się koncert poświęcony twórczości Edwarda Stachury pt. „Wszystko jest poezja”.