60-lecie Zakładu Teorii Maszyn i Robotów MEiL PW

Wtorek, 24 Listopada 2015

21 listopada 2015 roku na Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Profesorowi Janowi Oderfeldowi oraz obchody 60-lecia Zakładu Teorii Maszyn i Robotów.

"Balladyna" z okazji Święta PW

Poniedziałek, 23 Listopada 2015

Spektakl Balladyna jest ukoronowaniem 10 lat istnienia Teatru PW oraz 100lecia Politechniki Warszawskiej. Łączy on doświadczenie przy dużych scenicznych projektach, takich jak Sen Nocy Letniej czy Poskromienie Złośnicy z kunsztem prezentowanym przy dramatach takich jak Napis czy Tiramisu. Twórcy postanowili wystawić spektakl na scenie Stodoły, co pozwoli na wykorzystanie przestrzeni do pokazania scenograficznego majstersztyku oraz zaprezentowania doskonałości dramatu Juliusza Słowackiego.

Święto Politechniki Warszawskiej

Piątek, 20 Listopada 2015

Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów Święta PW oraz z relacjami i zdjęciami z wydarzeń, które się odbyły.

Otwarcie Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Czwartek, 19 Listopada 2015

19 listopada 2015 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowej jednostki Politechniki Warszawskiej - Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii (CZIiTT).

Wystąpienie Ambasadora USA

Czwartek, 19 Listopada 2015

24. listopada 2015 roku o godz. 15:00 w Małej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej będzie miało miejsce wystąpienie Ambasadora USA Paula W. Jonesa pt. A New Era in U.S.- Polish Relations.

Wystawa "Dzieje Politechniki Warszawskiej"

Środa, 18 Listopada 2015

Z okazji 100-lecia Odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej Muzeum PW zaprasza do obejrzenia stałej wystawy „Dzieje Politechniki Warszawskiej”, której wernisaż połączony był z otwarciem nowej sali ekspozycyjnej Muzeum w Gmachu Głównym PW.

Monety Politechniki Warszawskiej

Piątek, 6 Listopada 2015

29 stycznia 2015 roku Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monety o nominałach 200 zł i 10 zł z okazji 100-lecia odnowienia tradycji Politechniki Warszawskiej. Monety są dostępne, można je nabyć w oddziałach okręgowych NBP oraz przez sklep internetowy Banku.

„Para zbliża odległości”

Środa, 4 Listopada 2015

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zaprasza w dniach 10-30 listopada 2015 roku na wystawę Anety Majak i Andrzeja Paszke „Para zbliża odległości”. Wystawę będzie można obejrzeć w Gmachu Głównym na I piętrze, obok sali 162 C.

Wielka Muzyka w Małej Auli - Koncert Jubileuszowy

Wtorek, 27 Października 2015

Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Samorząd Studentów zapraszają na LXXXV koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, który odbędzie się 5 listopada 2015 o godz. 19:00.

Koncert Jubileuszowy "Wielka Muzyka w Małej Auli" - fotorelacja

Wtorek, 27 Października 2015

W dniu 5 listopada 2015 r. odbył się  LXXXV koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli.

PW z 10 nominacjami do nagrody ProJuvenes 2015

Poniedziałek, 26 Października 2015

ProJuvenes to nagroda przyznawana przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. W tegorocznej edycji nasza Uczelnia otrzymała aż 10 nominacji w 4 kategoriach!

Turniej par brydża sportowego o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej

Poniedziałek, 26 Października 2015

Warszawski Związek Brydża Sportowego oraz Politechnika Warszawska zapraszają na Turniej par brydża sportowego o Puchar Rektora PW, który odbędzie się 21 listopada 2015 roku. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.