Najlepsze wynalazki 7. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Czwartek, 22 Czerwca 2017

„Amortyzator Magnetyczny”, „Lighthands” i „Emergency helmet” to nazwy trzech wynalazków, które zwyciężyły w konkursie Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

The Engineers Band zagra w ramach Europejskiego Stadionu Kultury

Wtorek, 20 Czerwca 2017

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej wystąpi podczas międzynarodowego festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. The Engineers Band weźmie udział w finałowym utworze koncertu głównego, który odbędzie się 23 czerwca 2017 roku o godzinie 20:00.

PW będzie współpracowała z Ursus S.A. i Ursus Bus S.A.

Poniedziałek, 19 Czerwca 2017

Politechnika Warszawska razem z Ursus Bus S.A. chce zaprojektować bezemisyjny, elektryczny autobus. Pojazd ma być konkurencyjny i innowacyjny na rynku polskim i światowym, szczególnie pod kątem parametrów technicznych i finansowych.

Nasze kierunki studiów w czołówce rankingu Perspektywy 2017

Środa, 14 Czerwca 2017

Aż 24 programy studiów realizowane przez wydziały Politechniki Warszawskiej znalazły się na podium Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2017. Zestawienie to towarzyszy Rankingowi Szkół Wyższych.

PKP Energetyka i Politechnika Warszawska zacieśniają współpracę

Środa, 14 Czerwca 2017

Przedmiotem współpracy obu podmiotów będzie wykorzystanie potencjału Politechniki Warszawskiej w zakresie inicjowania i wspólnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla sektora elektroenergetycznego oraz kolejowego w Polsce z możliwością wspólnego aplikowania o środki zewnętrzne w tym zakresie.

Uczniowie z polskiej szkoły na Litwie odwiedzili naszą Uczelnię

Wtorek, 13 Czerwca 2017

Młodzież z polskiej szkoły w Suderwie na Litwie przyjechała do Polski na kilkudniową wycieczkę. Jednym z punktów ich pobytu była wizyta na Politechnice Warszawskiej.

Zespół z Wydziału Transportu pracuje nad stacjami II linii metra

Wtorek, 13 Czerwca 2017

Metro Warszawskie ogłosiło wyniki konkursu na kolejne stacje II linii metra. Zwyciężyła koncepcja architektoniczna konsorcjum firm AMC – Andrzej Chołdzyński i Biura Projektów „Metroprojekt”. W projekt swój wkład wniósł także Wydział Transportu PW.

Zespół z Wydziału Transportu brał udział w pracach nad stacjami II linii metra

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2017 za nami

Poniedziałek, 12 Czerwca 2017

Tysiące miłośników nauki odwiedziło w tym roku Politechnikę Warszawską podczas Pikniku Edukacyjnego. Pasjonujące wykłady, warsztaty z programowania, pokazy kół naukowych i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych.

Politechnika Warszawska utrzymała miejsce w rankingu QS World

Piątek, 9 Czerwca 2017

W najnowszym zestawieniu QS World, obejmującym najlepsze uczelnie z całego świata, nasza Politechnika, tak samo jak przed rokiem, znalazła się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscach 601-650. Zajęła też trzecie miejsce wśród polskich uczelni.

Kongres innoSHARE'17 pod patronatem honorowym PW

Czwartek, 8 Czerwca 2017

Dwa dni prelekcji, wystąpień, pitchów, prezentacji i dyskusji z praktykami innowacji z nauki i biznesu – tak w skrócie można opisać trzecią edycję Kongresu Polski Innowacyjnej -  innoSHARE'17 - people, knowledge, impactktóra odbędzie się 21-22.06.2017 w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

Profesor Janusz Zieliński otrzymał nagrodę od PKN ORLEN S.A.

Środa, 7 Czerwca 2017

Prorektor ds. Filii w Płocku, prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla PKN ORLEN S.A.”.