Dwoje nowych profesorów na Politechnice Warszawskiej

Środa, 7 Lutego 2018

Kolejni pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej otrzymali z rąk Prezydenta RP nominacje profesorskie. Profesorami zostali: Monika Załęska-Radziwiłł oraz Maciej Sypek.

Robomaticon 2018 - święto pasjonatów robotów

Wtorek, 30 Stycznia 2018

Już po raz ósmy roboty przejmą dowodzenie nad Politechniką Warszawską. 3 marca 2018 roku w Gmachu Głównym spotkają się fani i twórcy robotów, którzy zaprezentują swoje umiejętności podczas tegorocznej edycji Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon.

3,5 mln zł na budowę laboratorium w Filii PW w Płocku

Poniedziałek, 29 Stycznia 2018

W Filii Politechniki Warszawskiej w Płocku dzięki funduszom unijnym powstanie Centralne Laboratorium Mechaniki i Budownictwa. Projekt otrzyma ponad 3,5 mln zł unijnego dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Kto w tym roku zostanie „Złotym Inżynierem”?

Wtorek, 23 Stycznia 2018

Trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2017”. W gronie kandydatów do nagrody znaleźli się także ludzie związani z Politechniką Warszawską. Na naszych pracowników i absolwentów można głosować do 10 lutego 2018 roku.

Portal Kandydata nominowany do Mobile Trends Awards 2017

Piątek, 19 Stycznia 2018

Portal Kandydata zrealizowany przez Superskrypt znalazł się wśród nominowanych do nagrody Mobile Trends Awards 2017. Statuetki zostaną przyznane podczas największej w Polsce konferencji Mobile Trends Conference 2017 poświęconej rozwiązaniom mobilnym i nowym technologiom.

Rozdaliśmy nagrody w konkursie "Dom jutra"

Wtorek, 16 Stycznia 2018

– Realizacja rządowego programu mieszkaniowego jest wielkim wyzwaniem cywilizacyjnym – powiedział Piotr Dardziński, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, podczas wręczenia nagród laureatom konkursu „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. - Dlatego cieszę się, że w dyskusję o wizji dostępnego cenowo budownictwa mieszkaniowego tak licznie włączyli się młodzi profesjonaliści – studenci, doktoranci i absolwenci uczelni wyższych.

Wielcy muzycy w Dużej Auli

Poniedziałek, 15 Stycznia 2018

Za nami setny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Na scenie, tym razem w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, wystąpili znani naszej publiczności artyści. Setny koncert był retrospektywą dotychczasowych występów. Wydarzenie rozpoczęło uczelniane obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bal Karnawałowy Wydziału Chemicznego

Środa, 10 Stycznia 2018

Spotkanie się ze znajomymi, okazja do powspominania starych czasów i zabawy w doborowym towarzystwie – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Chemików. Bal odbędzie się 27 stycznia 2018 r. od godz. 20:00 w Auli Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Znamy najlepsze licea i technika w Polsce

Środa, 10 Stycznia 2018

Poznaliśmy wyniki XX Jubileuszowego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Wśród najlepszych szkół średnich w Polsce są placówki z patronatem PW.

Nagroda w konkursie fotograficznym dla pracownika PW

Czwartek, 21 Grudnia 2017

Dr inż. arch. Krzysztof Koszewski, Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW, podczas pobytu w Pekinie wykonał serię zdjęć o tematyce architektonicznej. Jego fotografie doceniło jury konkursu organizowanego przez portal eBeijing i przyznało mu pierwsze miejsce.

Nowy wymiar współpracy między Skanska S.A. a Politechniką Warszawską

Czwartek, 21 Grudnia 2017

Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy ze Skanska S.A.. Wspólnie będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Ruszył system BiblioWawa

Środa, 20 Grudnia 2017

W grudniu uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia studentom i pracownikom warszawskich uczelni wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.