Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów

Czwartek, 22 Marca 2018

W dniu 21 marca br. w Politechnice Warszawskiej odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą strajk studentów Politechniki Warszawskiej, który miał miejsce w dniach 21-23 marca 1968 roku w Politechnice Warszawskiej.

Nominacje profesorskie dla pracowników PW

Czwartek, 8 Marca 2018

Dwóch pracowników Politechniki Warszawskiej otrzymało z rąk Prezydenta RP nominacje profesorskie. Profesorami zostali: Krzysztof Wojdyga i Jan Nowiński.

PW i Stowarzyszenie Elektryków Polskich zacieśniają współpracę

Środa, 7 Marca 2018

Politechnika Warszawska i Stowarzyszenie Elektryków Polskich podpisały ramową umowę o współpracy w zakresie wsparcia dla rozwoju techniki i elektryki z uwzględnieniem promocji innowacyjnych działań w tej dziedzinie. Porozumienie obejmuje również współpracę edukacyjną oraz rozpowszechnianie i propagowanie historii nauki i techniki, ze szczególnym uwzględnieniem elektryki i jej twórców.

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych - zdjęcia

Wtorek, 6 Marca 2018

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu odbyło się wręczenie promocji doktorskich i habilitacyjnych. Rektor PW wręczył także Medal Politechniki Warszawskiej prof. Romanowi Barlikowi.

Profesor Roman Barlik otrzymał Medal Politechniki Warszawskiej

Wtorek, 6 Marca 2018

Profesor Roman Barlik, ekspert w zakresie energoelektroniki i automatyki napędu elektrycznego, od ponad czterdziestu lat związany z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, został uhonorowany 44. Medalem Politechniki Warszawskiej Alma Mater Bene Merentibus.

Profesor Jerzy Woźnicki doktorem honoris causa Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu

Wtorek, 6 Marca 2018

Profesor Woźnicki, Prezes FRP, odebrał tytuł doktora honoris causa Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. T. Szewczenki. – Dzisiejsza uroczystość ma dla mnie wymiar wielce osobisty - mówił Prezes FRP po odebraniu dyplomu. - Za to dla nas wszystkich, gości z Polski, ma wymiar ważnego gestu, aktu przyjaźni.

Politechnika Warszawska przystępuje do programu przywracania sprawności ruchowej społeczeństwu

Wtorek, 27 Lutego 2018

W ramach wspierania inicjatyw prozdrowotnych Politechnika Warszawska włączy się w działania Narodowego Centrum Rehabilitacji Ruchowej. Temat współpracy został omówiony na spotkaniu w dniu 27 lutego 2018 r. z Marszałkiem Seniorem Kornelem Morawieckim - honorowym patronem inicjatywy.

Politechnika Warszawska przystępuje do inicjatywy przywracania sprawności ruchowej społeczeństwu

Wtorek, 27 Lutego 2018

Prof. Stanisław Wincenciak z tytułem "Złotego Inżyniera 2017"

Wtorek, 27 Lutego 2018

W rozstrzygniętej XXIV edycji plebiscytu "Przeglądu Technicznego" zaszczytny tytuł "Złotego Inżyniera 2017" otrzymał prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska przystąpiła do konsorcjum Pol-Stor-En

Środa, 21 Lutego 2018

– Tylko dzięki współpracy trzech sektorów: rządowego, naukowego oraz biznesowego możliwy będzie rozwój elektromobilności oraz rozpoczęcie produkcji baterii w Europie – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas uroczystości zawiązania polskiego konsorcjum naukowego Pol-Stor-En przez siedem jednostek naukowych. Politechnika Warszawska jest Liderem Konsorcjum.

Nasi matematycy pomogą analizować dane o klientach banków

Wtorek, 13 Lutego 2018

Matematyczne algorytmy potrafią dużo powiedzieć o klientach banków. Teraz naukowcy z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zbudują model szacowania ryzyka kredytowego dla klienta detalicznego. Wszystko to w ramach wspólnego projektu z firmą FinAi, która otrzymała 7,3 mln zł dofinansowania od NCBiR w ramach programu Inteligentny Rozwój.

Konkurs na Modelowy Dom Jednorodzinny

Czwartek, 8 Lutego 2018

W ramach programu Mieszkanie Plus startuje kolejny konkurs. Tym razem zadaniem jest opracowanie koncepcji architektonicznej domu jednorodzinnego. Do konkursu mogą zgłosić się uczelnie techniczne lub instytuty badawcze.