Rektor PW dołącza do akcji #trzymamstronekobiet

Wtorek, 28 Listopada 2017

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt dołącza do akcji "Trzymam stronę kobiet - 16 dni przeciw przemocy 2017" i zachęca do wsparcia kampanii koordynowanej w Polsce przez Rzecznika Praw Obywatelskich.

Druga ustawa o innowacyjności podpisana w Politechnice Warszawskiej

Poniedziałek, 27 Listopada 2017

Prezydent RP Andrzej Duda, w obecności Wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podpisał drugą ustawę o innowacyjności. Spotkanie odbyło się 24 listopada 2017 roku w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska wśród najbardziej prodoktoranckich uczelni

Wtorek, 21 Listopada 2017

W tym roku już po raz dziesiąty odbył się konkurs na Najbardziej Prodoktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Politechnika Warszawska zajęła w nim trzecie miejsce, ex aequo z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Kino na PW - dziękujemy za wspólny seans

Wtorek, 21 Listopada 2017

Drugi raz najpiękniejsze miejsce na Politechnice zamieniło się w salę kinową. W Dużej Auli na wspólnym oglądaniu filmu "Transcendecja" spotkało się około 150 osób.

Znamy Miss i Mistera Politechniki Warszawskiej 2017

Poniedziałek, 20 Listopada 2017

Miss Politechniki Warszawskiej została Jagoda Bednarek z Wydziału Fizyki, Misterem – Jakub Zaniewski z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.

Za nami XII Bieg o Puchar Rektora - zdjęcia

Poniedziałek, 20 Listopada 2017

Bieg o Puchar Rektora wpisał się już w tradycję obchodów Święta Uczelni. W sobotę 18 listopada 2017 roku biegaczki i biegacze z PW stanęli na starcie biegu na Stadionie Syrenki. Wśród nich znały się także władze Uczelni.

Wręczono Stypendium pod choinkę

Sobota, 18 Listopada 2017

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy przyznano Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymała siódemka najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Politechniki Warszawskiej, wybranych spośród kandydatów, zgłoszonych przez władze wydziałowe. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Wręczyliśmy Stypendium pod choinkę

Sobota, 18 Listopada 2017

Podczas tegorocznej Gali Złotej Kredy wręczone zostało Stypendium pod choinkę. Wyróżnienie otrzymała siódemka najzdolniejszych i najaktywniejszych studentów Politechniki Warszawskiej, wybranych spośród kandydatów zgłoszonych przez władze wydziałowe. Stypendium zasiliły kwoty zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego Politechniki Warszawskiej.

Gala Złotej Kredy 2017

Sobota, 18 Listopada 2017

W ramach tegorocznych obchodów Święta Politechniki Warszawskiej studenci wyróżnili najlepszych ich zdaniem nauczycieli akademickich. Laureatów Złotej Kredy poznaliśmy podczas uroczystej gali w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej – 18 listopada 2017 roku.

Gala Złotej Kredy 2017 - najlepsi nauczyciele akademiccy wybrani

Wybitni absolwenci PW nagrodzeni statuetkami Złotej Księgi

Piątek, 17 Listopada 2017

Tegorocznymi laureatami Złotej Księgi Absolwentów Politechniki Warszawskiej zostali: dr Andrzej Jagusiewicz, inż. elektronik Andrzej Szalewicz, mgr inż. Andrzej Kozłowski oraz dr inż. Piotr Szewczyk. Coroczna uroczystość jest częścią obchodów Święta Politechniki Warszawskiej.

Odłonięto tablice upamiętniające profesorów: Piątkowskiego i Makowskiego

Piątek, 17 Listopada 2017

Jednym z punktów obchodów Święta Politechniki w 2017 roku było odsłonięcie tablic upamiętniających profesorów poligrafii: prof. Felicjana Zygmunta Piątkowskiego i prof. Andrzeja Romana Makowskiego.