Prof. Stanisław Wincenciak powołany do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Środa, 25 Kwietnia 2018

Prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju Politechniki Warszawskiej, został powołany do Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prof. Stanisław Wincenciak w Radzie Nadzorczej NFOŚiGW

Środa, 25 Kwietnia 2018

„Pod skrzydłami aniołów” – koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Wtorek, 24 Kwietnia 2018

Przed nami już 102. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 10 maja 2018 roku dla zgromadzonych gości wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, pod batutą Dariusza Zimnickiego.

Wydział MiNI podpisał porozumienie z Ministerstwem Finansów

Poniedziałek, 23 Kwietnia 2018

Ministerstwo Finansów będzie współpracować z kolejnym wydziałem Politechniki Warszawskiej w zakresie działalności naukowej, badawczej i realizacji wspólnych projektów w obszarze analitycznym oraz infrastruktury IT.

Podpisanie umowy pomiędzy Rektorami polskimi i kazachskimi

Czwartek, 19 Kwietnia 2018

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich podpisał umowę o współpracy z Radą Rektorów Kazachstanu. Spotkanie zorganizowano 18 kwietnia 2018 roku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Piknik Edukacyjny „Od mikro do makro”

Czwartek, 19 Kwietnia 2018

Aby pokazać małym, być może nieświadomym jeszcze drzemiącej w nich pasji odkrywcom, możliwości jakie stwarza nauka i technika, Politechnika Warszawska zaprasza na pełen różnorodnych atrakcji Piknik Edukacyjny "Od Mikro do Makro" w sobotę 19 maja 2018 r.

"Studia z przyszłością" na PW

Środa, 11 Kwietnia 2018

W Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie 9 kwietnia 2018 r. odbyła się gala podsumowująca III edycję Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”. Wśród laureatów tytularną akredytację uzyskały studia prowadzone na Politechnice Warszawskiej.

Uroczyste posiedzenie Senatu

Wtorek, 10 Kwietnia 2018

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu powitano w uczelnianym gronie nowych doktorów. Rektor PW wręczył także Medal Młodego Uczonego oraz statuetki w Konkursie o Nagrodę im. Profesora Jana Czochralskiego.

Współpraca Ministerstwa Finansów i Politechniki Warszawskiej przy projektach analitycznych i IT

Poniedziałek, 9 Kwietnia 2018

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) PW prof. Krzysztof Zaremba podpisali 6 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Finansów „Porozumienie o współpracy". Chodzi m.in. o realizację wspólnych projektów analitycznych oraz dotyczących infrastruktury IT.

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z GITD

Piątek, 6 Kwietnia 2018

Wspólne realizacje projektów w dziedzinie IT oraz wdrażanie i przejmowanie systemów teleinformatycznych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego – między innymi takie zadania przewiduje porozumienie podpisane między Politechniką Warszawską a Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

Spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem – galeria zdjęć

Piątek, 6 Kwietnia 2018

Mała Aula wypełniona po brzegi pasjonatami gór to niecodzienny widok. 5 kwietnia 2018 odbyło się spotkanie z dr. inż. Marcinem Kaczkanem, uczestnikiem ostatniej, zimowej wyprawy na K2. Dr Kaczkan opowiadał o przygotowaniach do ekspedycji, jej przebiegu i kulisach życia pod górą gór.

Pożegnanie prof. Stanisława Mańkowskiego

Środa, 4 Kwietnia 2018

Z żalem zawiadamiamy, że 31 marca 2018 roku zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Maria Mańkowski, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2002-2005. Prof. dr hab. inż. Stanisław Mańkowski był wybitnym specjalistą z dziedziny inżynierii środowiska, ciepłownictwa, ogrzewnictwa i wentylacji. Miał 80 lat.