Start-up ludźmi stoi, czyli „edukacja, głupcze!”

Wtorek, 15 Listopada 2016

„Jednym z najbardziej szkodliwych stereotypów w świecie start-upów jest przekonanie, że wystarczy mieć pomysł i że to on jest bazą na start-up. To nieprawda. Bazą są ludzie i odpowiednie warunki, by ci ludzie mogli działać” – o tym, czy pieniądze rozwiązują wszystkie problemy w biznesie oraz  co zrobić, aby genialne pomysły naszych wynalazców wdrażać w życie, mówi dr Agnieszka Skala, adiunkt na Wydziale Transportu PW, współautorka raportów o polskich start-upach.

Zapraszamy do przeczytania nowego wpisu na blogu Plac Politechniki 1.

„Inżynierka” – Politechnika Warszawska ma własne ciastko

Wtorek, 15 Listopada 2016

Nasz Uczelnia ma nareszcie swój przysmak. Po tym jak zostało wybrane ciastko PW, ogłoszony został konkurs na jego nazwę. Dziś – podczas obchodów Święta PW, ogłosiliśmy wyniki.

Uroczyste Posiedzenie Senatu rozpoczęło obchody Święta PW

Wtorek, 15 Listopada 2016

15 listopada to bardzo ważna data w kalendarzu Politechniki Warszawskiej. W tym roku uroczystości odbywają się z udziałem władz nowej kadencji i potrwają niemal do końca tego roku. W programie przewidziano wiele atrakcji m.in. koncerty, wystawy i wydarzenia sportowe.

Kuźnie Elit - 200 lat Polskich Korporacji Akademickich

Wtorek, 15 Listopada 2016

Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej Muzeum Politechniki Warszawskiej oraz Korporacja Akademicka Sarmatia zapraszają na wystawę przedstawiającą historię, tradycję i współczesność polskiego ruchu akademickiego.

Nagroda dla absolwentki naszej Uczelni

Wtorek, 15 Listopada 2016

Dr inż. Anna Kundys - była doktorantka w Katedrze Chemii i Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej zajęła pierwsze w konkursie na najlepszą pracę doktorską z zakresu tworzyw sztucznych.

Porozumienie Politechniki Warszawskiej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Poniedziałek, 14 Listopada 2016

Instytucje będą ze sobą współpracować. Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte 10 listopada 2016 roku. Dokument podpisali rektor PW prof. dr hab. inż. Jan Szmidt i szef BBN Paweł Soloch.

Wielka Muzyka w Małej Auli - koncert jubileuszowy Klubu Stodoła

Środa, 9 Listopada 2016

W tym roku Klub Stodoła obchodzi 60-lecie działalności. W związku ze Świętem Uczelni odbędzie się kolejny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli, połączony z Galą Klubu Stodoła.

Kiermasz Świąteczny PW – wspólnie ufundujmy stypendium

Środa, 9 Listopada 2016

10 domków wystawienniczych z bożonarodzeniowym asortymentem, gadżety Politechniki Warszawskiej i zabawa mikołajkowa dla dzieci pracowników Uczelni – wszystko to wiąże jeden szczytny cel – stypendium dla studentów PW. Dlatego po raz drugi organizujemy Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej.

Powstał Portal Jakości Kształcenia

Poniedziałek, 7 Listopada 2016

Strona jest kompendium wiedzy o jakości kształcenia w Politechnice Warszawskiej. Do tej pory Księga Jakości Kształcenia była prezentowana jedynie w formie dokumentu.

Spacer z przewodnikiem z okazji Święta Politechniki Warszawskiej

Piątek, 4 Listopada 2016

Uczelnia z taką tradycją, jak Politechnika Warszawska, kryje wiele tajemnic. Spróbują je odkryć uczestnicy spaceru z przewodnikiem. Wycieczka odbędzie się w ramach cyklu „Odkryj tajemnice Politechniki Warszawskiej”.

Kino na PW w ramach Święta Uczelni

Czwartek, 3 Listopada 2016

Specjalny seans filmowy zorganizowany po raz pierwszy na Politechnice Warszawskiej towarzyszyć będzie tegorocznym obchodom Święta PW. Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym przemieni się w niezwykłą salę kinową, na której w kinowych rzędach zasiądzie 300 osób. Nie zabraknie również tradycyjnej chrupiącej przekąski – popcornu, którą będą mogli poczęstować się widzowie podczas tej nietypowej projekcji.

Spektakle Teatru Politechniki Warszawskiej

Czwartek, 3 Listopada 2016

"Mały Książę" i "Jubileusz" to najbliższe spektakle, które wystawi Teatr Politechniki Warszawskiej. "Mały Książę" to znane już najmłodszej publiczności przedstawienie z repertuaru Teatru PW, zaś komedia "Jubileusz" to jednoaktówka, klasyka Antoniego Czechowa.