Kolejna Konferencja Programowa Narodowego Kongresu Nauki

Czwartek, 22 Grudnia 2016

"Ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej" to tytuł kolejnej Konferencji Programowej Narodowego Kongresu Nauki. Konferencja odbędzie się w Katowicach w dniach 26-27 stycznia 2017 roku.

Politechnika Warszawska stworzy Warszawski Indeks Powietrza

Czwartek, 22 Grudnia 2016

Prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor PW ds. Rozwoju i Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy podpisali umowę na opracowanie i wdrożenie Warszawskiego Indeksu Powietrza. Dzięki niemu na bieżąco będzie można śledzić aktualną jakość powietrza w stolicy.

Na PW powstały unikatowe mikroprocesory

Środa, 21 Grudnia 2016

AGAT, ADELIT i AZURYT to nazwy pierwszych polskich 32-bitowych i wielordzeniowych mikroprocesorów. Opracowali je naukowcy z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Stworzone przez naszych badaczy urządzenia ma wykorzystywać polski przemysł elektroniczny.

FameLab 2017 – trwają zgłoszenia do konkursu

Środa, 14 Grudnia 2016

Rusza 6. edycja konkursu i programu rozwoju umiejętności komunikacyjnych naukowców, który przygotował już 50 polskich badaczy do sprawnego opowiadania o tym, czym się zajmują. Trwają zgłoszenia do konkursu – zachęcamy studentów i naukowców z PW do udziału w nim.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW za nami

Wtorek, 13 Grudnia 2016

W tegorocznym turnieju wzięło udział aż 80 par! 11 grudnia 2016 roku Duża Aula wypełniła się fanami tej gry po same brzegi.

Wystawa "Historia fizyki na Politechnice Warszawskiej"

Wtorek, 13 Grudnia 2016

Historia fizyki na Politechnice Warszawskiej sięga 1898 roku, kiedy to powołano do życia Warszawski Instytut Politechniczny im. Cara Mikołaja II. O tym jak znaczącą rolę przywiązywano do nauczania fizyki, świadczy fakt, że wśród pierwszych wzniesionych na terenie Kampusu budynków był właśnie Gmach Fizyki i Elektrotechniki. 15 grudnia 2016 roku o godz. 14.00 w Gmachu Muzeum PW odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej historii fizyki na naszej Uczelni.

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej świętował 65-lecie

Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Pięć akademickich zespołów pieśni i tańca w jednej sali – tak niesamowite widowisko mieliśmy okazję oglądać w piątek, 9 grudnia 2016 roku w Dużej Auli. Tym samym zakończyliśmy obchody jubileuszu 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.

Szlachetna Paczka studentów Politechniki Warszawskiej

Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Już po raz trzeci Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej przyłączył się do charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku udało się zebrać dary dla czterech rodzin.

Stanowisko MNiSW na temat sytuacji studentów z zagranicy w Polsce

Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Za Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamieszczamy komunikat dotyczący warunków studiowania i bezpieczeństwa zagranicznych studentów w Polsce.

Nasi naukowcy laureatami Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń z Wydziału Inżynierii Materiałowej i dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW z Wydziału Fizyki znaleźli się wśród badaczy wyróżnionych Nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rok 2015.

„My też… Szukamy Stajenki” – koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Piątek, 9 Grudnia 2016

Tym razem koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli odbędzie się w Parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” wykona kolędy i pastorałki Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

III edycja Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Piątek, 9 Grudnia 2016

Konkurs służy popularyzacji wybitnych osiągnięć Prof. Jana Czochralskiego oraz promowaniu absolwentów studiów I, II lub III stopnia, którzy wykonali prace dyplomowe/doktorskie w obszarze działalności naukowo-technicznej prof. Jana Czochralskiego.