Projekty z PW z nagrodami w konkursie Polski Produkt Przyszłości

Środa, 30 Listopada 2016

Most drogowy z kompozytów FRP zdobył główną nagrodę w kategorii: konsorcjum jednostka naukowa – przedsiębiorca. Wyróżnienie w tej samej kategorii przyznano projektowi inteligentnych ochraniaczy piłkarskich. W tworzeniu obu pomysłów swój znaczący udział mieli nasi naukowcy.

Prof. Marian P. Kaźmierkowski z Medalem IEEE

Wtorek, 29 Listopada 2016

Pracujący w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Marian Piotr Kaźmierkowski został uhonorowany "IEEE Medal in Power Engineering".

Naukowcy na rzecz medycyny – powstała Platforma InterBioMed

Wtorek, 29 Listopada 2016

Politechnika Warszawska, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i Wojskowa Akademia Techniczna powołały do życia Platformę InterBioMed. Zespoły badawcze z uczelni chcą wspólnie realizować projekty naukowe, które znajdą zastosowanie w medycynie.

PW w składzie klastra, który stworzy polski autobus elektryczny

Wtorek, 29 Listopada 2016

Politechnika Warszawska znalazła się w grupie polskich przedsiębiorców i uczelni, które podpisały list intencyjny w sprawie powołania klastra "Polski Autobus Elektryczny – łańcuch dostaw dla elektromobilności". Porozumienie zawarto 28 listopada 2016 roku w Krakowie podczas konferencji XI Forum Nowej Gospodarki. Naszą Uczelnię reprezentował prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju.

Politechnika Warszawska najpopularniejsza wśród kandydatów na studia

Poniedziałek, 28 Listopada 2016

Politechnika Warszawska była uczelnią najczęściej wybieraną przez kandydatów na studia – wynika z zestawienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowującego rekrutację na rok akademicki 2016/2017.

Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości już wkrótce na PW

Piątek, 25 Listopada 2016

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych nieustannie dąży do wykorzystania najnowszych technologii w badaniach naukowych i projektach edukacyjnych. Wyrazem tego było otrzymanie w roku 2014 statusu NVIDIA CUDA Teaching Center, dzięki czemu studenci i pracownicy wydziału uzyskali dostęp do najnowszych kart graficznych i superwydajnych obliczeń równoległych.

Kolejna nagroda za most z kompozytów w Błażowej

Czwartek, 24 Listopada 2016

Pierwszy polski most drogowy zbudowany z materiałów kompozytowych otrzymał Złoty Laur Innowacyjności w kategorii budownictwo, obiekty użyteczności publicznej, bezpieczeństwo i pożarnictwo w szóstej edycji konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne.

Seminarium dotyczące zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich

Czwartek, 24 Listopada 2016

Widząc potrzebę rozwijania wiedzy i umiejętności wykorzystania specjalistycznego oprogramowania informatycznego w środowisku akademickim, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wspólnie z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k., organizuje seminarium dotyczące praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania do obliczeń naukowych i inżynierskich oraz do tworzenia symulacji komputerowych.

B-Droid z PW już lata

Środa, 23 Listopada 2016

Zespół naukowców z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej pracujący pod kierunkiem dr. inż. Rafała Dalewskiego skonstruował prototyp pierwszego na świecie autonomicznego układa latającego, który może zapylać rośliny. Tzw. sztuczna pszczoła nie wygląda jednak jak prawdziwy owad – to przerobiony nieduży komercyjny dron.

Start-up absolwentów PW doceniony

Środa, 23 Listopada 2016

Założona przez absolwentów Politechniki Warszawskiej firma TechOcean znalazła się na liście 30 najlepszych start-upów z dziedziny robotyki na świecie – Shortlist Robot Launch 2016.

Iluzja na Politechnice Warszawskiej

Środa, 23 Listopada 2016

Pierwszy seans filmowy w Dużej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej już za nami. Na dużym ekranie około 200 osób obejrzało francusko-amerykański thriller „Iluzja” (Now you see me). Seans odbył się 21 listopada i był wydarzeniem wieńczącym tegoroczne obchody Święta Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska i ZUS rozpoczynają współpracę

Wtorek, 22 Listopada 2016

Wspólne projekty i prace, wymiana informacji o prowadzonych działaniach badawczo-rozwojowych, możliwość realizacji przez studentów i doktorantów PW praktyk w ZUS-ie – to najważniejsze punkty porozumienia zawartego między Politechniką Warszawską a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.