Świętowaliśmy pierwsze urodziny CZIiTT PW

Środa, 18 Stycznia 2017

Były podsumowania dotychczasowej działalności i plany na przyszłość, wspomnienia i podziękowania – pracownicy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosili 17 stycznia 2017 roku do swojego nowoczesnego budynku, żeby wraz z gośćmi świętować pierwsze urodziny jednostki.

Nominacja profesorska dla kolejnego naukowca z naszej Uczelni

Czwartek, 12 Stycznia 2017

Dr hab. inż. Tomasz Sosnowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 59 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 11 stycznia 2017 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Konwersatorium PW - "Space 4.0"

Wtorek, 10 Stycznia 2017

Podczas najbliższego spotkania, które odbędzie sie w ramach cyklu Konwersatorium Politechniki Warszawskiej odczyt pt. „Space 4.0" wygłosi Johann-Dietrich Wörner, Dyrektor Generalny Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Zaproszenie na konferencję „Transplantacja – darem życia”

Wtorek, 10 Stycznia 2017

W imieniu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Politechnika Warszawska zaprasza do udziału w konferencji „Transplantacja – darem życia”, która odbędzie się 19 stycznia 2017 r. (czwartek) w Małej Auli w godzinach  9.30.00-11.30. Konferencja ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii transplantacji narządów i tkanek.

Nasza Uczelnia zaangażowana w ważny projekt dotyczący obronności

Wtorek, 10 Stycznia 2017

Praca badawczo-rozwojowa nad nowymi rozwiązaniami dla polskiego przemysłu obronnego - to główny cel Centrum Innowacji i Wdrożeń Grupy Amunicyjno-Rakietowej, które powstało w zakładach Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Inicjatywę będą wspierać naukowcy z Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Świętokrzyskiej.

Szkoły z patronatem PW najlepsze w Rankingu Liceów Ogólnokształcących

Wtorek, 10 Stycznia 2017

XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie zajęło pierwsze miejsce w najnowszym Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy". Na drugiej pozycji w zestawieniu sklasyfikowano XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. Patronat nad obiema szkołami sprawuje nasza Uczelnia.

Bal Karnawałowy Fizyków

Poniedziałek, 9 Stycznia 2017

Aula Gmachu Fizyki, karnawałowe dekoracje i pięknie ubrane, roztańczone pary – zapraszamy do udziału w Balu Karnawałowym Fizyków. Bal planowany jest na 11 lutego 2017 roku.

Bal Karnawałowy Fizyków - wciąż można się zapisać!

Poniedziałek, 9 Stycznia 2017

Koncert "My też... Szukamy Stajenki" kolejną odsłoną Wielkiej Muzyki w Małej Auli

Poniedziałek, 9 Stycznia 2017

8 stycznia 2017 roku w warszawskim Kościele Najświętszego Zbawiciela odbył się XCV koncert Wielkiej Muzyki w Małej Auli. Orkiestra Rozrywkowa "The Engineers Band" wykonała kolędy i pastorałki autorstwa Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

Pierwsze urodziny Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Wtorek, 3 Stycznia 2017

Tu nauka spotyka się z biznesem, tu studenci pracują nad swoimi projektami, tu dyskutuje się nad rozwiązaniami z zakresu transferu technologii. 17 stycznia 2017 roku podsumujemy rok działalności CZIiTT PW.

Nagrody Wydziałowe Polskiej Akademii Nauk dla naszych naukowców

Piątek, 23 Grudnia 2016

Dr hab. inż. Magdalena Jasińska z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz dr hab. inż. Bartłomiej Salski z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych otrzymali nagrody naukowe Wydziałowe Polskiej Akademii Nauk (Wydział IV Nauk Technicznych).

Absolwentka PW nagrodzona w konkursie "Skomplikowane i proste"

Czwartek, 22 Grudnia 2016

Mgr inż. Oliwia Kalwasińska, absolwentka studiów magisterskich z inżynierii materiałowej na Politechnice Warszawskiej zdobyła trzecią nagrodę w XII konkursie miesięcznika "Forum Akademickie" na artykuł popularnonaukowy "Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach".