„Na spotkanie do Ministerstwa jeżdżę na rowerze” - nowy wpis na blogu

Poniedziałek, 4 Czerwca 2018

Profesor PW, działacz społeczny i miłośnik jazdy na rowerze. W 2016 wybrany na stanowisko Prorektora ds. Studenckich PW. W najnowszym wpisie na blogu prof. Janusz Walo opowiada o tym jak wygląda jego standardowy dzień pracy oraz kiedy najbardziej odpoczywa.

Zespół z CZIiTT PW opracował ważną publikację dla NCBR

Środa, 30 Maja 2018

Pracownicy Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW uczestniczyli w ważnym projekcie zleconym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Efektem ich prac jest "Poradnik kwalifikowania zadań w projektach B+R o charakterze społeczno-ekonomicznym do definicji ustawy o zasadach finansowania nauk", przygotowany we współpracy z autorytetami naukowymi i ekspertami.

Portal Kandydata zdobywcą brązowego miecza w tegorocznej edycji konkursu KTR 2018

Środa, 30 Maja 2018

Polski konkurs reklamy KTR to coroczne, topowe wydarzenie skierowane do twórców branży medialnej i reklamowej, których działalność wpisuje się w jedną z kategorii: Craft, Design, Communication oraz najlepsza kampania społeczna. W jubileuszowej, piętnastej już edycji KTR, Portal rekrutacyjny Politechniki Warszawskiej został odznaczony brązowym mieczem w kategorii Design.

W Politechnice Warszawskiej ogłoszono konkurs Trzecia Misja Uczelni

Poniedziałek, 28 Maja 2018

„Trzecia Misja Uczelni” to nowy konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczy na ten cel 200 mln złotych.

„Dzień i Noc PW” za nami

Wtorek, 22 Maja 2018

Pasjonujące wykłady, interesujące warsztaty, piękna architektura i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych podczas Dnia i Nocy PW.

Seminarium naukowe „Patriotyzm i niepodległość – dar czy wyzwania”

Poniedziałek, 21 Maja 2018

Na początku czerwca na Politechnice Warszawskiej odbędzie się spotkanie, którego gościem specjalnym będzie prof. Jan Żaryn, Senator RP. To już kolejne wydarzenie będące częścią uczelnianych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Politechnika Warszawska podpisała porozumienie z APS Energia

Środa, 16 Maja 2018

Wspólne realizacje projektów mających na celu zwiększenie poziomu wiedzy branżowej wśród studentów i absolwentów PW – między innymi takie zadania przewiduje porozumienie podpisane między Politechniką Warszawską a APS Energia.

Politechnika Warszawska i Akademia Marynarki Wojennej zacieśniają współpracę

Wtorek, 15 Maja 2018

Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Jan Szmidt i Rektor-Komendant Akademii Marynarki Wojennej komandor prof. Tomasz Szubrycht podpisali porozumienie o współpracy. Spotkanie zorganizowano 7 maja 2018 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Znamy zwycięskie projekty w konkursie Mieszkanie Plus - Modelowy Dom jednorodzinny

Wtorek, 15 Maja 2018

Zaprojektowanie trwałych, energooszczędnych, estetycznych oraz szybkich w realizacji domów - przed takim zadaniem stanęli uczestnicy rywalizacji. Wśród laureatów konkursów znaleźli się  pracownicy i studenci Wydziału Architektury PW.

Przedszkole na medal - głosuj na „Bobotechnikę”

Środa, 9 Maja 2018

Trwa plebiscyt na najlepsze przedszkole 2018 r. Wśród nominowanych do tego zaszczytnego tytułu znalazła się „Bobotechnika”, czyli przedszkole działające przy Politechnice Warszawskiej.

Za nami międzynarodowa konferencja GETM3 Warsaw Sandpit

Piątek, 4 Maja 2018

Blisko 40 badaczy reprezentujących 8 narodowości spotkało się w Warszawie i Płocku na konferencji i serii warsztatów badawczych. Uczestnicy wydarzeń dyskutowali nad strategią zarządzania talentami oraz możliwych skutecznych metodach badań najmłodszych pokoleń wchodzących na rynek pracy.

Nominacja profesorska dla naukowca z PW

Czwartek, 26 Kwietnia 2018

Dr hab. inż. Tomasz Wiśniewski, prof. PW, z Wydziału MEiL Politechniki Warszawskiej znalazł się wśród 52 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki, którym prezydent Andrzej Duda wręczył 25 kwietnia 2018 roku nominacje profesorskie. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.