Uroczyste Posiedzenie Senatu: nominacje doktorskie, Medal PW i nagrody

Wtorek, 27 Czerwca 2017

To ostatnie przed przerwą wakacyjną Uroczyste Posiedzenie Senatu Politechniki Warszawskiej. 27 czerwca 2017 roku poznaliśmy m.in. nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Rektor wręczył także Medal PW Marii Czupratowskiej-Semczuk.

Politechnika Warszawska i Exatel rozpoczynają współpracę

Poniedziałek, 26 Czerwca 2017

Umowę o współpracy w zakresie wymiany wiedzy, wsparcia technologicznego oraz prac merytorycznych podpisali przedstawiciele Politechniki Warszawskiej i firmy Exatel. Porozumienie zostało zawarte 26 czerwca 2017 roku.

Wykładowca Filii PW i jego uczniowie z tytułem "Płocczanin Roku 2016"

Poniedziałek, 26 Czerwca 2017

Po raz pierwszy w historii plebiscytu dwoje kandydatów zdobyło tę samą liczbę głosów - tytuł "Płocczanina Roku 2016" otrzymali Beata Olszewska oraz dr hab. Janusz Kempa wraz z grupą uczniów klasy akademickiej Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

Najlepsze wynalazki 7. edycji Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha

Czwartek, 22 Czerwca 2017

„Amortyzator Magnetyczny”, „Lighthands” i „Emergency helmet” to nazwy trzech wynalazków, które zwyciężyły w konkursie Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

The Engineers Band zagra w ramach Europejskiego Stadionu Kultury

Wtorek, 20 Czerwca 2017

Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej wystąpi podczas międzynarodowego festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie. The Engineers Band weźmie udział w finałowym utworze koncertu głównego, który odbędzie się 23 czerwca 2017 roku o godzinie 20:00.

PW będzie współpracowała z Ursus S.A. i Ursus Bus S.A.

Poniedziałek, 19 Czerwca 2017

Politechnika Warszawska razem z Ursus Bus S.A. chce zaprojektować bezemisyjny, elektryczny autobus. Pojazd ma być konkurencyjny i innowacyjny na rynku polskim i światowym, szczególnie pod kątem parametrów technicznych i finansowych.

Nasze kierunki studiów w czołówce rankingu Perspektywy 2017

Środa, 14 Czerwca 2017

Aż 24 programy studiów realizowane przez wydziały Politechniki Warszawskiej znalazły się na podium Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2017. Zestawienie to towarzyszy Rankingowi Szkół Wyższych.

PKP Energetyka i Politechnika Warszawska zacieśniają współpracę

Środa, 14 Czerwca 2017

Przedmiotem współpracy obu podmiotów będzie wykorzystanie potencjału Politechniki Warszawskiej w zakresie inicjowania i wspólnej realizacji projektów badawczo-rozwojowych w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla sektora elektroenergetycznego oraz kolejowego w Polsce z możliwością wspólnego aplikowania o środki zewnętrzne w tym zakresie.

Uczniowie z polskiej szkoły na Litwie odwiedzili naszą Uczelnię

Wtorek, 13 Czerwca 2017

Młodzież z polskiej szkoły w Suderwie na Litwie przyjechała do Polski na kilkudniową wycieczkę. Jednym z punktów ich pobytu była wizyta na Politechnice Warszawskiej.

Zespół z Wydziału Transportu pracuje nad stacjami II linii metra

Wtorek, 13 Czerwca 2017

Metro Warszawskie ogłosiło wyniki konkursu na kolejne stacje II linii metra. Zwyciężyła koncepcja architektoniczna konsorcjum firm AMC – Andrzej Chołdzyński i Biura Projektów „Metroprojekt”. W projekt swój wkład wniósł także Wydział Transportu PW.

Zespół z Wydziału Transportu brał udział w pracach nad stacjami II linii metra

Piknik Edukacyjny Politechniki Warszawskiej 2017 za nami

Poniedziałek, 12 Czerwca 2017

Tysiące miłośników nauki odwiedziło w tym roku Politechnikę Warszawską podczas Pikniku Edukacyjnego. Pasjonujące wykłady, warsztaty z programowania, pokazy kół naukowych i wiele innych atrakcji czekało na Politechnice na dużych i małych.