Nowy wymiar współpracy między Skanska S.A. a Politechniką Warszawską

Czwartek, 21 Grudnia 2017

Rozpoczynamy nowy wymiar współpracy ze Skanska S.A.. Wspólnie będziemy rozwijać nowoczesne technologie w zakresie: zielonego i zrównoważonego budownictwa, technologii asfaltowych i betonowych, geotechniki, geofizyki oraz BIM.

Ruszył system BiblioWawa

Środa, 20 Grudnia 2017

W grudniu uruchomiono System Wypożyczeń Warszawskich (BiblioWawa), który umożliwia studentom i pracownikom warszawskich uczelni wypożyczanie książek z bibliotek szkół wyższych, biorących udział w projekcie, na zasadzie wzajemności. W przedsięwzięciu bierze udział m.in. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej.

​Poznaliśmy zwycięskie prace w konkursie "Dom jutra"

Środa, 20 Grudnia 2017

Przed uczestnikami konkursu stanęło zadanie poszukiwania nowatorskich rozwiązań w zakresie dostępnego mieszkalnictwa przyszłości. Do konkursu zgłosiło się aż 160 studentów lub grup projektowych. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia na łączną kwotę 70 tys. zł.

Politechnika dołącza do Wigilijnej Aukcji na Karowej

Wtorek, 19 Grudnia 2017

Od 10 lat Samorząd Studentów Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego organizuje Wigilijną Aukcję na Karowej. 20 grudnia odbędzie się licytacja wyjątkowych gadżetów, w tym przekazanych przez władze Politechniki Warszawskiej.

Prezentacja o PW w Galerii Wzornictwa Polskiego

Wtorek, 19 Grudnia 2017

Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło nową wystawę stałą – Galerię Wzornictwa Polskiego. System Identyfikacji Wizualnej PW został wyróżniony przez kuratorów wystawy i jest pokazany w galerii w formie prezentacji.

Grudniowe promocje doktorskie i habilitacyjne 2017

Poniedziałek, 18 Grudnia 2017

- To będzie trudny rok, ale niezwykle inspirujący, wpływający na wiele kolejnych lat - mówił prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas ostatniej w tym roku uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych.

Gwiazdka Fundacji One Day – setki spełnionych marzeń

Wtorek, 12 Grudnia 2017

Jeden dzień, jedno miejsce, jeden cel – 850 spełnionych marzeń. Fundacja One Day kolejny raz pokazała, że jeden dzień może zmienić czyjś świat na lepszy. Finał akcji odbył się w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

Marcin Kaczkan: „Jak jest się zimą na K2, to musi być ciężko”

Poniedziałek, 11 Grudnia 2017

Na co dzień zajmuje się optoelektroniką na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych i prowadzi zajęcia ze studentami. Bardziej ekstremalnych wrażeń szuka w wysokich górach. Pod koniec grudnia wyjedzie z polskim zespołem himalaistów do Karakorum, by po raz pierwszy w historii zdobyć zimą „górę gór” – K2. O tym, jak wyglądają przygotowania do takiej wyprawy, co dzieje się z organizmem człowieka na 8 tysiącach metrów oraz co czuje się po wejściu na szczyt i dlaczego nie jest to satysfakcja, mówi dr inż. Marcin Kaczkan.

W Pałacyku Rektorskim na PW powstanie Centrum Amerykańskie

Piątek, 8 Grudnia 2017

Okazją do podpisania umowy o powstaniu Centrum Amerykańskiego w budynku Pałacyku Rektorskiego na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej były obchody setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA. 6 grudnia 2017 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbyły się centralne obchody wydarzenia: "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość".

PW wśród laureatów konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni

Wtorek, 5 Grudnia 2017

Dziesięć projektów nagrodzono w ramach III ścieżki w konkursie Zintegrowane Programy Uczelni. W tym gronie znalazła się także Politechnika Warszawska.

Podczas Kiermaszu Świątecznego PW zebraliśmy 23 620,50 zł!

Poniedziałek, 4 Grudnia 2017

Serdecznie dziękujemy za udział w naszej kweście. Dzięki Waszej hojności uda się sfinansować kilka stypendiów dla najzdolniejszych studentów PW. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

PW jedną z najpopularniejszych uczelni wśród kandydatów

Piątek, 1 Grudnia 2017

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na rok akademicki 2017/2018. Ze zgromadzonych danych wynika, że studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie na PW chciało rozpocząć 47 116 osób. Na żadną inną polską uczelnię nie zgłosiło się aż tylu kandydatów.