Seminarium Uczelniane na temat Ustawy 2.0

Środa, 15 Listopada 2017

Znaczenie nauki i szkolnictwa wyższego w rozwoju każdego państwa jest ogromne. Z tego względu pod koniec miesiąca, 29 listopada, na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Seminarium Uczelniane na temat Ustawy 2.0.

Seminarium Uczelniane "Projekt ustawy 2.0. Potencjalne konsekwencje dla Uczelni"

Politechnika Warszawska rozwija współpracę z Chinami

Środa, 15 Listopada 2017

Delegacja z Politechniki Warszawskiej, na czele z prof. Krzysztofem Lewensteinem, Prorektorem ds. Studiów odwiedziła Chiny. Podczas wizyty odnowiono umowę o współpracy z Bejing University of Technology, podpisano umowę z Tsinghua University oraz firmą WAL.

Kino na PW już po raz drugi

Środa, 15 Listopada 2017

Na jeden wieczór Duża Aula w Gmachu Głównym stanie się niezwykłą salą kinową. Z okazji Święta Politechniki Warszawskiej zapraszamy 20 listopada 2017 na wspólne oglądanie filmu "Transcendencja".

Profesor Andrzej Nowak otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Politechniki Warszawskiej

Środa, 15 Listopada 2017

47 lat temu prof. Andrzej Nowak ukończył studia na Wydziale Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej. Dziś Senat Politechniki Warszawskiej nadał mu najwyższą godność akademicką – tytuł doktora honoris causa. Profesor Nowak dołączył do grona innych postaci, które otrzymały ten tytuł, m.in. do Marii Skłodowskiej-Curie, Wacława Piotra Zalewskiego, Franco Gianniniego czy Jeana-Paula Larçona.

Dzień Dawcy Szpiku na PW – projekt Helpers’ Generation

Wtorek, 14 Listopada 2017

Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na przeżycie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Od 4 do 8 grudnia w Politechnice Warszawskiej zostanie przeprowadzona akcja rejestracji dawców.

Kino na PW już po raz drugi

Czwartek, 9 Listopada 2017

Zwykli niezwykli bohaterowie

Środa, 8 Listopada 2017

Czy bohaterem można być tylko w nadzwyczajnych okolicznościach? Czy można dokonać szlachetnego czynu w codziennych sytuacjach? Jeśli znasz kogoś, kto bezinteresownie robi wyjątkowe rzeczy dla innych, zgłoś go do Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”. Do 10 grudnia każdy może zgłosić współczesnego bohatera. Nagrodę, która przyznawana jest od sześciu lat, ustanowiło Muzeum Powstania Warszawskiego.

Politechnika Warszawska spełnia marzenia z Fundacją One Day

Poniedziałek, 30 Października 2017

"Czasem wiele lat nie zmienia nic, a jeden dzień może zmienić wszystko" - mówi motto Fundacji One Day. Dlatego wspólne z Fundacją postanowiliśmy zorganizować świąteczną imprezę dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Politechnika Warszawska została Partnerem Strategicznym Projektu One Day, którego finał odbędzie się 10 grudnia 2017 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Politechnika Warszawska w rankingu QS EECA

Środa, 25 Października 2017

Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na 19. miejscu w rankingu obejmującym najlepsze szkoły wyższe z krajów rozwijającej się Europy i centralnej Azji.

Pierwsze w Polsce studia z zarządzania flotą na Wydziale Transportu PW

Poniedziałek, 23 Października 2017

Po ponad półtora roku pracy oraz w niecały rok po podpisaniu przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych listu intencyjnego z Politechniką, na Wydziale Transportu PW ruszyły pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe studia podyplomowe Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością.

XII Kongres Obywatelski - partnerska i wspólna Polska

Poniedziałek, 23 Października 2017

To już 12. edycja Kongresu Obywatelskiego. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem "Partnerska i wspólna Polska. Szacunek - uczciwość - współpraca". W czasie tegorocznej debaty kongresowej eksperci z wielu dziedzin będą zastanawiać się jaka jest funkcjonalność zasady partnerstwa w różnych obszarach życia – w społeczeństwie, gospodarce i państwie oraz jak ją praktycznie wdrażać. Wśród mówców Kongresu znajdują się m.in.: Aleksander Doba, Krzysztof Zanussi, Ilona Łepkowska, prof. Krystian Jażdżewski, prof. Andrzej Zybertowicz i Edwin Bendyk.