Szlachetna Paczka studentów Politechniki Warszawskiej

Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Już po raz trzeci Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej przyłączył się do charytatywnej akcji Szlachetna Paczka. W tym roku udało się zebrać dary dla czterech rodzin.

Stanowisko MNiSW na temat sytuacji studentów z zagranicy w Polsce

Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Za Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamieszczamy komunikat dotyczący warunków studiowania i bezpieczeństwa zagranicznych studentów w Polsce.

Nasi naukowcy laureatami Nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Poniedziałek, 12 Grudnia 2016

Prof. dr hab. inż. Tadeusz Wierzchoń z Wydziału Inżynierii Materiałowej i dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW z Wydziału Fizyki znaleźli się wśród badaczy wyróżnionych Nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rok 2015.

„My też… Szukamy Stajenki” – koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Piątek, 9 Grudnia 2016

Tym razem koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli odbędzie się w Parafii Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” wykona kolędy i pastorałki Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego.

III edycja Konkursu o Nagrodę im. Prof. Jana Czochralskiego

Piątek, 9 Grudnia 2016

Konkurs służy popularyzacji wybitnych osiągnięć Prof. Jana Czochralskiego oraz promowaniu absolwentów studiów I, II lub III stopnia, którzy wykonali prace dyplomowe/doktorskie w obszarze działalności naukowo-technicznej prof. Jana Czochralskiego.

Przedszkole Politechniki Warszawskiej – ogłaszamy konkurs na nazwę

Środa, 7 Grudnia 2016

W nowym roku przy naszej Uczelni zostanie uruchomione przyzakładowe przedszkole przeznaczone dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów PW. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na jego nazwę.

Prezesi dużych polskich firm to najczęściej absolwenci PW i SGH

Środa, 7 Grudnia 2016

Politechnika Warszawska i Szkoła Główna Handlowa w Warszawie znalazły się ex aequo na pierwszym miejscu zestawienia pokazującego, jakie uczelnie ukończyli prezesi dużych polskich firm. Badanie przygotowała "Rzeczpospolita".

Dziekan Wydziału Zarządzania członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji

Środa, 7 Grudnia 2016

Dr hab. inż. Janusz Zawiła-Niedźwiecki, prof. PW znalazł się w składzie Rady do Spraw Cyfryzacji drugiej kadencji. Członków Rady wskazała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Turniej Par Brydża Sportowego o Puchar Rektora PW

Poniedziałek, 5 Grudnia 2016

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz kolejny odbędzie się Turniej Par Brydża Sportowego. O puchar Rektora PW brydżyści powalczą w Dużej Auli 11 grudnia 2016 roku.

PW i firma Ericsson podpisały list intencyjny o współpracy

Czwartek, 1 Grudnia 2016

Zobowiązały się w nim do przeprowadzenia badań w zakresie technologii 5G. Głównym założeniem jest opracowanie takich zastosowań, które przynoszą widoczne korzyści obecnym klientom i branżom.

Awans w rankingu THE BRICS & Emerging Economies University 2017

Czwartek, 1 Grudnia 2016

Politechnika Warszawska została sklasyfikowana na 109. miejscu w najnowszym zestawieniu uczelni z krajów rozwijających się. W stosunku do zeszłego roku awansowała o pięć pozycji, mimo że liczba uwzględnionych w rankingu szkól wyższych wzrosła (z 200 do 300). PW jest drugą polską uczelnią w zestawieniu.

Koncert zamykający jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca PW

Czwartek, 1 Grudnia 2016

Przed nami kolejny koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. Tym razem będzie to wyjątkowe show na zakończenie obchodów jubileuszu 65-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej.