Zaproszenie na uroczysty finał 4. edycji Kreatywnego Semestru Projektowego

Czwartek, 26 Stycznia 2017

Podczas finału interdyscyplinarne zespoły studenckie zaprezentują wyniki semestralnej pracy nad projektami zleconymi przez przedsiębiorców, tj. Willson&Brown, Saule Technologies oraz Polskie Sieci Elektroenegetyczne. Spotkanie to będzie również doskonałym miejscem do wymiany doświadczeń w zakresie współpracy nauki z biznesem oraz networkingu.

Finał 4. edycji Kreatywnego Semestru Projektowego

Czwartek, 26 Stycznia 2017

Współpraca PW i Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk

Środa, 25 Stycznia 2017

Wspólne inicjatywy w zakresie działań naukowych i dydaktycznych - to główny cel porozumienia, które 24 stycznia 2017 roku zawarły Politechnika Warszawska i Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Politechnika Warszawska zacieśnia współpracę badawczą z WAT

Środa, 25 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska oraz Wojskowa Akademia Techniczna zawarły umowę w sprawie utworzenia konsorcjum naukowego. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 18 stycznia 2017 r. w Gmachu Głównym PW.

Złota Odznaka PTETiS dla Politechniki Warszawskiej

Środa, 25 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska otrzymała od Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej Złotą Odznakę za wspieranie działalności i współdziałanie w zakresie upowszechniania elektrotechniki i elektroniki w Polsce.

Nasi naukowcy opracują specjalistyczny samochód elektryczny

Wtorek, 24 Stycznia 2017

Vylson - tak nazywa się pojazd zasilany energią elektryczną, który ma powstać w wyniku współpracy naukowców z Politechniki Warszawskiej i inwestorów z funduszu inwestycyjnego HardGamma Ventures (HGV). Umowę w tej sprawie przedstawiciele obu instytucji popisali 23 stycznia 2017 roku w Gmachu Głównym PW.

Orkiestra z Pekinu wystąpi w cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli

Poniedziałek, 23 Stycznia 2017

Przed nami już 96. koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli. 2 lutego 2017 roku na Politechnikę przyjedzie Pekińska Międzynarodowa Orkiestra Kameralna.

Z nami konferencja "Transplantacja – darem życia"

Piątek, 20 Stycznia 2017

O stanie polskiej transplantologii, pobieraniu nerek od żywego dawcy, zadaniach szpitalnego koordynatora transplantacyjnego, rejestrowaniu dawców szpiku i życiu po przeszczepie opowiadali goście konferencji, która 19 stycznia 2017 roku odbyła się na Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska w rankingu "Web of Universities"

Czwartek, 19 Stycznia 2017

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu najbardziej widocznych szkół wyższych w sieci.

Politechnika Warszawska w rankingu Webometrics

Czwartek, 19 Stycznia 2017

Politechnika Warszawska jest najbardziej widoczną w sieci uczelnią techniczną w Polsce według najnowszego rankingu „Web of Universities".

Politechnika Warszawska w Transparent Ranking

Czwartek, 19 Stycznia 2017

PW jest drugą uczelnią w Polsce i ósmą w regionie w najnowszym zestawieniu cytowalności, stworzonym na podstawie Google Scholar.

10 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku na PW

Czwartek, 19 Stycznia 2017

Seniorzy spotykają się już na Politechnice Warszawskiej od 10 lat. Uczą się obsługi komputera, języków obcych, biorą udział w wykładach, wycieczkach czy zajęciach sportowych. 24 stycznia 2017 roku odbędą się uroczyste obchody 10-lecia UTW.